Huorittelusta

Kyllä vituttaa tämä nykypäivän sievistely ja tekopyhyys! Ennen vanhaan kun joku ämmä kuolasi miesten perään niin sitä kutsuttiin huoraksi koko kylän voimin. Nykyään huorittelu on poliittisesti epäkorrektia!
472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on nainen jolle maksetaan seksistä. Miesten perään kuolaaminen ei ole huoraamista.

Äänestä
  • Vähän saa huoritella. Ei se niin vakavaa ole.

    Äänestä

  • niinpä555555 kirjoitti:

    Vähän saa huoritella. Ei se niin vakavaa ole.

    saa homotella. Ei se ole vakavaa.

    Äänestä

Huoraksi kutsutaan sellaista siviilinaista, joka on sitoutunut harrastamaan seksiä vain yhden miehen, yleensä aviomiehen tai muun parisuhdekumppanin ja nainen sitten pettää tämän lupauksensa ja sekstailee myös muiden miesten kanssa. Ihan ymmärrettävää.

Huora-nimitys ei sen sijaan liity mitenkään seksipalveluja tarjoaviin naisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vili kirjoitti:

Kyllä vituttaa tämä nykypäivän sievistely ja tekopyhyys! Ennen vanhaan kun joku ämmä kuolasi miesten perään niin sitä kutsuttiin huoraksi koko kylän voimin. Nykyään huorittelu on poliittisesti epäkorrektia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu