Sopiiko miehelle paksut posket

vai täytyykö ne olla miehekkään kulmikkaat...
4139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä tykkään suurin piirtein sellaisista kasvonpiirteistä miehellä, kuin on esim. Mickey Rourkella tai Tommy Lee Jonesilla. Epäviehättävin ja epävetoavin kasvon malli miehellä taas on sellainen leuaton, tai muuten todella pienipiirteinen. Aika hirveä yhdistelmä on pitkä terävä nenä ja pieni, suurin piirtein kananmunan muotoinen pää lyhyellä kaulalla.;D *äh, joo..no*

Mutta kullakin mieltymyksensä. Ulkonäkö ei yksin tee miestä, mutta pakkohan se on myöntää, ettei kaikkien ulkonäöstä voi saada kicksejä. Se valehtelee, joka muuta väittää.

Äänestä

kulmikkaat kasvot, joo

Äänestä

Joskus sellainen pyöreäkasvoinen mies sykähdyttää, joskus sellainen kuoppaposkinen kaveri. Riippuu niin paljon hymystä :))

Äänestä

ja niiden poskien pitää ehdottomasti näkyä takaapäin...:)

Oikeasti. Pyöreät posket sykähdyttää lapsilla, mutta ei aikuisilla. Matti Nykänen-naama ei innosta: pyöreät posket ja pieni nöpönenä. Hamsteriefektiä..Mutta makuja on monenlaisia. Mervi lienee eri mieltä:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vili kirjoitti:

vai täytyykö ne olla miehekkään kulmikkaat...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu