Tuotantoyhtiö Helsinki -filmi Oy etsii boheemeja tyyppejä avustajiksi uuteen 10-osaiseen draamasarjaan, jonka työnimenä on ”Vastaparit”. Rastat, irokeesit, niitit ja muut ovat erittäin toivottuja! Sarjaa kuvataan pääkaupunkiseudulla kesäkuun lopusta alkaen lokakuun puoliväliin saakka.
Avustaja on henkilö, joka esiintyy kameran edessä pienessä roolissa eikä hänellä useinkaan ole repliikkejä. Avustajien merkitys kohtauksissa on kuitenkin erittäin tärkeä: he luovat todellisuuden tuntua.
Mikäli tahdot mukaan, voit lähettää mielellään kuvallisen ilmoittautumisen osoitteeseen [email protected] .Vaikka et tuntisi itseäsi kovin boheemiksi, mutta haluaisit silti osallistua, niin pistä viestiä!
“Vastaparit” (työnimi) on tarina siitä, miten yhdelle ihmiselle tapahtuva onnettomuus voi muuttaa myös monen läheisen elämän. Kaikki tarinan henkilöt eivät muutu, mutta ne jotka uskaltavat muuttua, selviävät paremmin. Kaihtamatta huumorinpilkahduksia siinä pyritään syvemmälle, kohti vaikeitakin tunteita. Helsinki-filmin kansainvälisesti noteerattuja sekä palkittuja elokuvia ovat mm. Tyttö sinä olet tähti (2005), Ganes (2007), Käsky (2008), Muukalainen (2009) sekä Kielletty hedelmä (2009).
Lisätietoja aiheesta saa allekirjoittaneelta. Tervetuloa mukaan!
Jenna Tiilimaa
Tuotantoassistentti
Helsinki Filmi Oy
Vanha Talvitie 11 A
00580 Helsinki
040 3540540
[email protected]
Etsitään boheemeja tyyppejä tv-sarjan kuvauksiin!
Helsinki-filmi
2
582
Vastaukset
- blæææh
ja etit tuota punk-osastolta? siis ei muuten,kylä varmaa boheemeja löytyy,mutta ehkä siinä on jotain mainostamista,tai,no okok en osaa selittää mutta silti...
- pirivieteri
kannattais varmaan opetella jäsentämään ajatukset ymmärrettäväksi tekstiksi ?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074589Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724376Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941730- 4031661
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311407Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097- 67979
- 56954
- 92938