Etsitään boheemeja tyyppejä tv-sarjan kuvauksiin!

Helsinki-filmi

Tuotantoyhtiö Helsinki -filmi Oy etsii boheemeja tyyppejä avustajiksi uuteen 10-osaiseen draamasarjaan, jonka työnimenä on ”Vastaparit”. Rastat, irokeesit, niitit ja muut ovat erittäin toivottuja! Sarjaa kuvataan pääkaupunkiseudulla kesäkuun lopusta alkaen lokakuun puoliväliin saakka.

Avustaja on henkilö, joka esiintyy kameran edessä pienessä roolissa eikä hänellä useinkaan ole repliikkejä. Avustajien merkitys kohtauksissa on kuitenkin erittäin tärkeä: he luovat todellisuuden tuntua.

Mikäli tahdot mukaan, voit lähettää mielellään kuvallisen ilmoittautumisen osoitteeseen [email protected] .Vaikka et tuntisi itseäsi kovin boheemiksi, mutta haluaisit silti osallistua, niin pistä viestiä!

“Vastaparit” (työnimi) on tarina siitä, miten yhdelle ihmiselle tapahtuva onnettomuus voi muuttaa myös monen läheisen elämän. Kaikki tarinan henkilöt eivät muutu, mutta ne jotka uskaltavat muuttua, selviävät paremmin. Kaihtamatta huumorinpilkahduksia siinä pyritään syvemmälle, kohti vaikeitakin tunteita. Helsinki-filmin kansainvälisesti noteerattuja sekä palkittuja elokuvia ovat mm. Tyttö sinä olet tähti (2005), Ganes (2007), Käsky (2008), Muukalainen (2009) sekä Kielletty hedelmä (2009).

Lisätietoja aiheesta saa allekirjoittaneelta. Tervetuloa mukaan!

Jenna Tiilimaa
Tuotantoassistentti
Helsinki Filmi Oy
Vanha Talvitie 11 A
00580 Helsinki
040 3540540
[email protected]

2

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • blæææh

      ja etit tuota punk-osastolta? siis ei muuten,kylä varmaa boheemeja löytyy,mutta ehkä siinä on jotain mainostamista,tai,no okok en osaa selittää mutta silti...

      • pirivieteri

        kannattais varmaan opetella jäsentämään ajatukset ymmärrettäväksi tekstiksi ?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      168
      11496
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      50
      6489
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      78
      4748
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4567
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      82
      4505
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3833
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3502
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3381
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3366
    Aihe