Olen ymmärtänyt, että naarakset ovat otettuja kohteliaisuuksista, eikö vain. Urokset saattavat kehua naaraksen tekstiiliä sopivaksi ja istuvaksi, jopa värivalinnaltaan erittäin onnistuneeksi.
Varsinaiseen asiaan. Naarakset pukeutuvat nykyään erittäin 'tissisiin' tekstiileihin. Uroksethan huomioivat ne, mutta pitäisikö uroksien todella huomioida ne.
Olisiko hyvä, että urokset mainitsisivat esmes asusteen kaula-aukon leikkauksen korostavan kivasti tissiesi luonnollisia muotoja. Olisiko tämä kohteliaisuus vai varma tillikan paikka.
Nyt naarakset käsi rinnoille ja rehellisesti vastaamaan.
Varsinaiseen asiaan. Naarakset pukeutuvat nykyään erittäin 'tissisiin' tekstiileihin. Uroksethan huomioivat ne, mutta pitäisikö uroksien todella huomioida ne.
Olisiko hyvä, että urokset mainitsisivat esmes asusteen kaula-aukon leikkauksen korostavan kivasti tissiesi luonnollisia muotoja. Olisiko tämä kohteliaisuus vai varma tillikan paikka.
Nyt naarakset käsi rinnoille ja rehellisesti vastaamaan.
Vastaukset 55
Vanhimmat
tää onkin niitä nuorallakävelyjuttuja....kompastuskiviä miehille. Naiset sonnustautuvat syviin kaula-aukkoihin jotta mies huomaisi kauniit muodot.....MUTTA, niistä ei sovi mainita :))) Vain äänettä ihailla.
*kädet rinnuksilla*
Koe hieman epävarmuutta ilman suoraa palautetta. Eikö olisi parempi varustautua 'oikein' kun tietäisi kuinka sen tehokkaammin tekisi.
on todella epäkorrektia möläytellä naisen pukeutumisesta ja/tai rintavarustuksesta, ja sen varmasti jokainen edes alkeelliset käytöstavat omaava mies tietää. Suurin osa naisista osaa pukeutua, jos kaula-aukko on avoin niin miksipä siitä pitäisi huomauttaa? Vai oletko nyt niin väärillä käsityksillä että kuvittelet oikeudeksesi huonon käyttäytymisen naista kohtaan sen perusteella miten nainen pukeutuu. Koska huomautteleminen naisen pukeutumista....etenkin jos kyseessä on tuntemeton nainen...on huonoa käytöstä mieheltä.
Uskonkin että suurin osa miehistä osaa olla hiljaa hyvillään jos näkee hiukan silmänruokaa, eikä sorru tekopyhästi paheksumaan naisen pukeutumisvalintaa :)
Juonen syvintä olemusta. Se on hyvin yksinkertainen ja lukemalla uudelleen aloitukseni, toivon sen sinulle aukeavan.
kyllä mä ymmärrän.
kyseiseen asiaan, painat vain pääsi tai katsot muualle kun kuljet ohi.
Voithan kuitenkin istuskella esim. terassilla verhoutuneena aurinkolaseihin, jos haluat katsella naaraitten rintavarustuksia, mutta älä herran tähden kommentoi niihin liittyviä asioita :D
Minkäänlaisia leikkauksia ei sovi kehua, ei kaula-aukosta eikä sisällöstä. Ja olehan muutenkin tarkkana, suuntaa katse silmiin aina kun jompikumpi teistä puhuu, muuten voit kyllä vilkaista. Kuolatipatkaan ei niin haittaa.
Kuinka pitkään saat tapittaa on taitolaji. Joskus et yhtään. Joskus se on pettymys jos et yhtään. Jonkun vihjeen siitä voit saada silmistä sekä tarjolle-asettelusta.
Mutta miksi naiset ovat tehneet taitolajin ko. asiasta.
karsiakseen jyvät akanoista ;)
Pannut akanoimisen merkille. Fiksut naiset pukeutuvat aistillisen asiallisesti. Akanoivat ovat yleensä niitä, pahimpia tissittäjiä huonolla ja tyylittömällä maullaan.
Ei se taito niin vaikea ole, tapita vaan rauhassa kunnes saat tillikan niin tiedät missä raja kulkee... sillä naisella heh...
Sammuttanu valon.
Mistä se kenkä sinulla puristaa. Haluaisit huomauttaa naiselle jos hänen pukeutumisensa on mielestäsi tyylitöntä.:)) Noista pukeutumisasioista on varmaan niin monta mieltä kuin on miestäkin..ja naista joten kovin voimakas kannanotto naisen tyylikkyydestä tai tyylittömyydestä voikin kertoa miehen omasta fiksuuden puutteesta, ajattelepa asiaa niinpäin.
Miksi älytön tissitys on suotavaa, mutta sen katsominen ei.
Pukeutumisesta huomauttelemisestahan mä ainakin olen kritisoinut. Mutta katselmisen ja järjettömän tuijottelemisen välillä on se hiuksenhieno ero. :))
Mitä on älytön tissitys?
Kyllä sä tiedät.
olisin niin mielelläni kuullut miten SINÄ määrittelet lanseeraamasi sanaparin. :))
Tähän keskusteluun kirjoittamistasi viesteistä (oon lukenut ne kaikki) saa vaikutelman että olet hyvin närkästynyt ja suhtaudut jopa kaksinaismoralistisesti siihen jos naiset tarjoavat miehille vähän silmäniloa *nauraa*
Mä oon jo siinä iässä, että osaan ottaa kohteliaisuutena jos joku miehenpuoli sattuu vilkaisemaan toisenkin kerran, mutta jos joku on niin törppö että tulee kertomaan miten hän PUKEUTUMISENI kokee niin kyllä siinä on korvatillikka aika lähellä huolimatta siitä tuleeko kehuja vai moitteita.
Arvostan fiksuja miehiä.
Tämähän sopii oikein hyvin selvästi tarkoitushakuiseen tyylittömään pukeutumiseen. Kysyin periaatetta, että tulisiko tahallinen provosoiva pukeutuminen sitten palkita huomioimalla se. Kovin pitkälle sivuun en tästä ytimestä halua liukua.
jos kysyt naisten mielipidettä, et kuitenkaan anna naisten vastata siten kuin ko asia HEISTÄ tuntuu vaan yrität kumota naisten mielipiteet. :)))
Ja mitä tulee tuohon tahalliseen provosoivaan pukeutumiseen, niin siitäkin on varmaan erilaisia mielipiteitä riippuen miehestä. Joku mies kokee provosoivaksi jopa sen jos naisella paidan ylimmäinen nappi on auki. Riippuu niin paljon miehen iästä, kasvatuksesta, hormoonitoiminnan vilkkaudesta, mielikuvituksesta yms miten hän yleensäkin naiseen suhtautuu, luonnollisesti vai luonnottomasti. Tämä sitten heijastuu siihen miten mies kokee naisen pukeutumisen.
Tiukimmissa uskonnoissahan ei saa edes nilkka vilahtaa koska se on säädytöntä ja provosoivaa :)
Olen huomannut hypättävän puolustuskannalle, asian alkuperäisen kysymyksen unohtaen.
Paidan ylin nappi. Toi oli hyvä, eikä hormoonitoimintakaan huono ollut. Uskonto oli tiukka veto.
vastataan joko puolustautumalla tai vastahyökkäyksellä, sehän on hengissäsäilymisen ensimmäinen edellytys. Tai voihan sitä lähteä karkuunkin. :D
Enivei, mun kantani (jonka olen jo useaan kertaan kertonutkin) on ettei naisen avonaisestakaan pukeutumiseta saa mennä huomauttelemaan vaikka kuinka kielen päällä pyörisi muutama valittu sana. Jos ei kestä katsella "epäsiveellistä pukeutumista" niin kääntää päänsä poispäin :)))) tai jos hormoonitoiminta pakottaa niin tuijottaa, mutta ei möläyttele kohteliaisuuden kaapuun kiedottuja epäkohteliaisuuksia jotka nainen kyllä hyvin helposti tunnistaa. Ei kannata asettua naisen opettajaksi pukeutumisessa, siitä ei hyvä seuraa.
Vastaa sitten joskus alkuperäiseen kysymykseeni jos huvittaa.
kysymykseesi jo ensimmäisessä viestissäni :)
Kysymyksesi: "Olisiko hyvä että urokset mainitsisivat esmes asusteen kaula-aukon leikkauksen korostavan kivasti tissiesi luonnollisia muotoja. Olisiko tämä kohteliaisuus vai varma tillikan paikka."
Vastaukseni lukee ensimmäisen viestin otsikossa: Varma tillikan paikka.
Asiasta virinnyt lisäkeskustelu on ollut erittäin mielenkiintoista :)
käyn latauksessa välillä :) Älä ota mun juttuja liian vakavasti, edes vaikka hymppäri puuttuu.
Paitsi nyt ;) Oikeastaan ymmärrän tuskaasi, miehet olette kuin lapsia karkkikaupassa ilman rahaa naisten varustusten kanssa :)) Tarjolla olis, mutta ei sais edes vilkaista.. voivoi ;)) Ei vissiin auta kuin hankkia omat niin olet kuivilla tillikoista :)) Tai niin kuin joku jo viisaasti ehdotti - hanki tarpeeksi tummat rillit :)
Onks se tosiaan noin yksinkertaista! :)
Kyllä toi asia yleensä miehillä hahmottuu kohilleen jossain siinä yläasteikä-vaiheessa.
Mutta ensin vaikka pienilaukkuisella naisella :)))
Mutta silloin tytöillä on vielä Iiks-vaihe eikä ymmärrä pitää (etu)puoliaan.
Oikeesti veikkaan että tillikan suuruus kasvaa varustuksen myötä. Luulisin että isorintaiset kyllästyy tuijotteluun kun joutuvat usein kohteeksi, pienirintaiset ilahtuu että vihdoinkin.. :)) Tai sitten ei. Olen kyllä aika usein seilaamassa. Kuivalla maalla.
minkäs kokoinen käsilaukku sulla on? :) *kyselee viattomasti*
aikalailla asian ytimessä!
I am a Bright Light :))
Ja tietysti löytyy poikkeuksia jotka vaan vahvistaa säännön :))
Pitää vissiin haeskella tyynyä kun alan jo isottelemaan... luomaan sääntöjä ja.. ;))
Pieni mutta hyvin varustettu, siinä on sorvin avaimesta lähtien kaikki tarpeellinen :)) Voi vaikka pudottaa jonkun varpaille niin ettei jää pahoja jälkiä :))
kuullut hyvin varustelluista naisten laukuista, mutta alkaako tuo kilpavarustelu mennä jo liian pitkälle, kun jo täytyy sorvin avaintakin mukana kuskata? No toisaalta jos sattuu menemään pakka sekaisin, on sitten apukin lähellä! :))
kun sen työkalupakin asettaa sopivasti sopivan miehen jaloille, se ei liiku sieltä mihinkään :))
Tosin mun sorvin avain on nykyisin abloy..
Täytyy sanoa, että mulle on nyt mun kuvan takia
tullut hyvin paljon tissiviestejä mikä ei suinkaan
ollut tarkoitus - no jos asian sanoo vaikka niin,
että toi väri tai leikkaus korostaa sun muotoja
niin se on vielä ihan ok, mutta kun koko ajan
kuulee vain pelkkää tissiä niin mua ainakin alkaa
tympimään. Ajattelin juuri, että eikö miehet muuta
ajattele kun tuntuvat niin innostuvan tisseistä : )
galleriassa kuva missä näky pelkästään mun silmät, sain silloin ulkonäöstä ainoastaan silmäkommentteja.
Kuvasi valinnut. Tuskin kyseessä on se ainoa mahdollinen. Varmaan olet mielessäsi miettinyt asioita moneltakin kantilta ennen kuin teit kuvavalinnan. En tosin tiedä minkälaisen kuvan olet julkituonut, ehkä joskus käyn katsomassa.
ei tähän kuvaan sen kummempaa syytä ole kuin se, että en
halua kasvojani näkyviin, mutta kuitenkin jotain itsestäni -
parempaa en heti keksinyt, mutta vaihdan kyllä kuvan heti
kun saan jonkun paremman itsestäni : )
miettinyt ollenkaan : )
ei tietenkään voi yhtään mitään...
onneksi itse tiedän miten asia on : )
vyötäröä, paidanväriä tai vaikkapa kaulakorua : )
eikä muuten ole mitenkään erityisesti zoomattu,
halusin vain saada vyötäröni siihen kuvaan...
itse en kommentoi ääneen vieraiden miesten housujen etumuksen enkä takamuksen plaatua, niin ei tarvii heidänkään kommentoida mun rintavarustusta. Huonona käytöksenä koen, ellei osata ohikulkiessa katsoa huomaamattomasti ilman kommentointia, jos on jotain tarvetta katsella toisen omia.
Tissejä on aika paha panna piiloon, siitä varmaan luulo että on pukeuduttu niin että ne näkyvät ;)
Tissivarustusta monet naiset pitävät tahallaan ja provosoivasti esillä. Ei niin, että olisi kuuma ja tissit muuten hikoisivat, ei niitä myöskään toisille naisille löllytellä. Miehiä varten ne ovat puolittain tyrkyllä, mutta niitä ei sitten muka sovi katsoa. Kukaan naisista ei ääneen myönnä omaavansa kivat tissit katsomista varten. Turha siinä on miehiä moittia huonosti käyttäytyviksi moukiksi jos tyrkyllä olevia tissejä zoomaa.
Tilanne on vähän sama ja yhtä typerä kuin kuiskauskilpailussa, se voittaa joka kuiskaa kovempaa.
kun luulin että haluat kuulla naisten omia tuntemuksia asiaan. Löysitkin itse sen sanan jota mielessäni hain; moukkamaisuus.
on niitäkin naisia,jotka laittaa ne tarjottimelle,että ukot niitä ihailis...Siinä et ole kyllä yhtään väärässä..:)
täältä tulis ympäri korvia..Enkä mä ole ikinä kaivannu miehiltä kehuja..en vaatteista enkä muustakaan..
Se riittää,jos vaan muuten tykkäävät meikäläisestä..:)
Voi olla tykkäämättä.
Sehän oli mukava kuulla..:DD
ei sitä koskaan voi tietää,kuka tykkää..Jos ei sitten ole niin itserakas,että kuvittelee koko maailman rakastavan..Mä en ole kyl sellainen..:))
Mulla ei ole sukkahousuja ollu enää vuosiin..:D
onks SE sit tyrkyllä jos käyttää kirtsoja uikkareita, urheilubökii, pyöräilystretchei tai verrareita. Tunkeeks pikkumunaset jotai toppausta et näyttäis isommalta, hä?
Piilottaaks isomunaset varustustaa teippaamalla tai jollain kireillä aluskalsareilla ettei sanottais tyrkyks. Yhtä törkeetä jos muijat huomauttelee ku jätkien kalut pullottaa pöksyssä tai arvostelee kokoo. Jos on lökäpöksyt niin salataanks sillä jotain. Tuskin. Harva muija on niin tyhmä et funtsis ees jotain tommosta. Ongelmaiset ne työntää topattuja tissejään tyrkylle ja siit sit saa kärsii kaikki siskot ku tyhmät äijät kuolaa.
pöksyissä menis varmaan täydestä läpi..:DDD
Jos on lehdes jutun PURONEN, niin aiheena on usein (nimiä ei saa mainita)
Ja yksi lukijakin jos löytyy VAINEN, niin palstoilla on taatust (nimiä ei saa mainita)
Mut mikä niissä kiinnostaa sua sissi? Arvatenkin se on…(journalistiikka tietysti)
ymmärtänyt oikein, mutta ikinä kukaan ei ole kehunut mun tekstiilejäni :D Kerran ehdotettu kyllä säkkiin pukeutumista?
Oikeasti en pukeudu provosoiviin "tissisiin" tekstiileihin mutta jos pukeutuisin, niin varmaan silloin kaipaisin kohteliaisuuksia joten miksipä tillikoita? Tietysti jos vääränlainen kommentoija, niin sellaiselle tillikka. Niin mä olen kuullut isojen tyttöjen kertovan :D
Mä oon ylpee susta.
mäkin susta, tykkään ja ylpee olen :D