MIKÄ KAPPALE,PLIIS AUTTAKAA!!!

kengu

Oon etsinyt tätä tiettyä kappaletta jo pari vuotta jos en ylikin! Kuulin sen kerran kun mentiin bussilla kaverinkaa johonki paikkaan,niin kaverin mp soittimesta mutta se ei ollu millään nimellä siinä eikä kyseistä mp soitinta oo enää.

Siinä on sellainen tunnelmallinen musiikki ja nais ääni laulaa
kertosäkeistössä jotenki näin "far,ehy you so far away... nothing can make you to stay... it's in illusions of dreams.. far,why you so far away.... "

en osaa enempää kyseisestä kappaleesta kertoa mitään mutta jos joku noin vähillä tiedoilla tietää mitä tarkoitan niin tuhannet kiitokset!!!!!!!!

0

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

        Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
        Maailman menoa
        114
        2357
      2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

        "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
        Maailman menoa
        39
        1951
      3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

        https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
        Maailman menoa
        30
        1887
      4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

        💕💕💕💕
        Ikävä
        102
        1877
      5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

        Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
        Maailman menoa
        48
        1876
      6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

        Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
        Sysmä
        58
        1159
      7. Onko sulla jotain

        Suunnitelmia?
        Ikävä
        110
        1056
      8. Poistettuun aloitukseen

        Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
        Suhteet
        20
        933
      9. Vaikeneminen

        Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
        Ikävä
        54
        890
      10. No miten meni?

        Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
        Ikävä
        110
        857
      Aihe