Mitä naiset ajattelevat 174 cm pitkästä miehestä?

olenko liian lyhyt?


NIIN!?
312821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

on se niin väärin

Äänestä

..????...

=oI

Äänestä

Treffi-ilomoituksissa kääpiö-ämmätkin laittaa aina alarajaksi 175cm
Suomen laki suojelee minuakin!
Alimittaiset lohet ,ravut ym.....on päästettävä VAPAAKSI
Jos vahingossa ämmien isorysäänkin joutuu

Äänestä

Varmaan riippuu naisen pituudestakin. Mut minusta kokonaisuus ratkaisee eikä pelkästään pituus.

Äänestä

aika sopivalta.

Äänestä

Se on hyvä pituus.

Äänestä

sopivan mittainen, jos sun jalat ylettyy maahan. Niin se on..

Äänestä

kun katson täältä puolentoista metrin korkeudesta.

Äänestä

Virtuaalimaailmassa karsiudut varmaan usein, moni laittaa erilaisissa treffijutuissa alarajan 180 senttiin.

Oikeassa elämässä pituutesi ei ole olennaisesti rajaava tekijä.

Naisilla paino toimii samoin: miehillä on väärä kuvitelma naisen normaalista painosta kiloina ja he laittavat rajoiksi hauissaan komboja akselilla 165-> ja 45-60 ja silloin siellä karsiutuu iso joukko simpsakoita naisia.

Heitän vanhan vinkkini: mars automarkettiin kassajonoja kyyläämään. Siellä se viimeistään valkenee: KAIKEN näköiset on KAIKEN näköisten kanssa. On stubbivartaloista pukumiestä pommikoneen rahastajan näköisen naaraan kanssa, on raamikasta bodaria jonka muija on niin tavis kuin kolmivuorosta vaneria tekemästä tullut olla voi. On lyhyt mies vetäytyneellä hiusrajalla ja samaan kärryyn mättää kamaa viimeisen päälle muodokas ja huoliteltu daami.

No, ihan pultsarit on ehkä aika pitkälle omissa piireissään.

Mutta 174 - ingen problem!!

Äänestä

Minusta olet, koska itsekkin lähes mittaisesi. Makuasia.

Äänestä

vuonna 2007 suomalaisten miesten keskipituus oli 177 senttimetriä ja naisten 163 cm.

174 senttisestä miehestä ajattelen, että olet paljon lähempänä sukupuolesi keskipituutta kuin minä, 183 senttinen nainen... Kivat sulle ;)

Äänestä

riippua siitäkin minkä pituista naista etsit...

Mun mielestäni sä oot ihan keskitason pituinen. On lyhyempiä ja on pidempiä.

Mä oon avomiestäni pidempi ja osaamme vitsailla siitä. Ei häiritse enää kuin tietyissä tilanteissa, kuten mm. halutessani käyttää korkokenkiä (pituuteni on 178 cm).

Äänestä

Voit lopettaa täysin sen miettimisen mitä naiset ajattelevat pituudestasi. Se on totaalista ajanhukkaa. Ensinnäkin, suurin osa naisista on sinua lyhempiä tai suurin piirtein samanpituisia. Toiseksi, niin monta kertaa on tapahtunut se, että ihastunut nainen sanoo "vaikka hän ei ollut minun tyyppiäni..."

Nyt keskityt vain hyviin fiiliksiin!

Äänestä
  • Tiedän, koska olen katsonut eläissäni eräitäkin naisia ylöspäin (fyysisesti) ja puhunut tisseille.

    Äänestä

  • Serpico kirjoitti:

    Tiedän, koska olen katsonut eläissäni eräitäkin naisia ylöspäin (fyysisesti) ja puhunut tisseille.

    Näin tekevät monet muutkin miehet. Jos on hyvät tissit niin on se vähän vaikeeta pitää silmänsä erossa niistä.

    Äänestä

  • Serpico kirjoitti:

    Tiedän, koska olen katsonut eläissäni eräitäkin naisia ylöspäin (fyysisesti) ja puhunut tisseille.

    vai tuijottiko ylimielisenä takaisin???.

    rinnat on kuin rusakot niitä on kiva katsella ja joskus jopa jutellakin niille,mut ne perkeleet eivät vastaa mitään tuijottavat vain.

    Äänestä

  • monte24 kirjoitti:

    vai tuijottiko ylimielisenä takaisin???.

    rinnat on kuin rusakot niitä on kiva katsella ja joskus jopa jutellakin niille,mut ne perkeleet eivät vastaa mitään tuijottavat vain.

    Ehkä pitäis oppia paremmin sitä ns. kehonkieltä...

    Äänestä

saanut jotain tuon tyyppistä palautetta, vai mikä on?

Äänestä

Sul on ongelma ton asian kans koska kyselet siitä. Ongelma on siinä, että mietit mitä puutteita sussa on. Todennäköisin ongelma on että et tuo itsees tarpeeksi näkyvästi ja rohkeasti esille. Mieti sitä kautta mitä sellaista sul on jota joku voi haluta. Makuja on niin monia. Jokaista katsoo joku sillä silmällä.

Äänestä

setä puoleni oli 196 cm itse oon tynkä 173,5 cm

Äänestä
  • Et ole tynkä!

    Äänestä

En ajattele mitään sen ihmeempiä. Pituus ei ole oleellista, sitäpaitsi en pidä kovin pitkistä miehistä. Ihastukseni on suurinpiirtein saman pituinen kuin minä olen. En ole varma onko jokusen sentin pidempi vai lyhyempi vai myös 165 senttinen, kuten minäkin. Eli 175 senttiä on täysin ok.

Äänestä
  • I love it

    Äänestä

Just passelin pituinen mies. Kaikkein parasta on pussailla ja katsella silmiin suht samalta korkeudelta. Iso pituusero on ärsyttävä.

Äänestä

Tuollaisella fyysisellä pituudella ei ole mitään merkitystä suuntaan eikä toiseen, sillä tuskimpa korispallonaisia katselet sillä silmällä.

Oma tasapainoinen henkinen identiteetti, arvomaailma ja terve henkinen koko on se oleellisin asia, silloin kun ne henkilökemiat jonkun kanssa natsaavat.

Pois somesta omien harrastuksien piiriin, some voi "sairastuttaa" ja vääristä pahoinkin todellisuutta.

Äänestä

Ole 177 cm Mitä sitten

Äänestä
  • You're just perfect 👍

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    You're just perfect 👍

    Kiitos kyllä tiedä hhhhhhhhhhhhhhh

    Äänestä

Riippuu tarkoituksesta, koripalloilijaksi olet aivan liian stumppi.

Äänestä

Et ole liian lyhyt.Ihan normaali miehen mitta.

Äänestä

Ihan hyvä miehen mitta. Olet sentin pitempi kuin minä ja olen tottunut samanmittaisiin. Olisi outoa jos miehen pää olisi yläilmoissa, ei yhtään kivaa olla paljon miestä pienempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olen 174 cm pitkä (m) kirjoitti:

olenko liian lyhyt?


NIIN!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu