ja olen todella kyllästynyt tilanteeseen. Tiedän kyllä, että haluja olisi mutta ei miestäni kohtaan. Hän on muuten ihana ja kaikkea sellaista mutta en vain saa intohimoa välillemme. Hän kyllä kiihottuu minusta mutta vain harvoin tilanne on päinvastainen. Meillä ei siis ole oikeaa seksielämää ja alan kyllästyä tilanteeseen pikkuhiljaa ja olen miettinyt eroakin jo usein.
Tiedän, että asia on minun pääni sisällä mutta en tiedä miten asian ratkaisisi. Onko kellää kokemuksia?
Tiedän, että asia on minun pääni sisällä mutta en tiedä miten asian ratkaisisi. Onko kellää kokemuksia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Menkää jonnekin missä setvitään teidän suhde pohja myöten niin huomaatte mistä kiikastaa. Jos sulla on haluja niiin kyllä ne siihen mieheenkin saa suunnattua jos suhde muutoin toimii.
Hanki oma elämä. Siinä se.
Jos seksi ei suju ja mies muuten hyvä ja ihana, ei kannata sen takia jättää! Ongelmat seuraa uuteen suhteeseen. Puhukaa ongelmasta ja menkää vaikka seksiterapiaan, se on auttanu monia!!! Jospa miehesi ei tiedä mistä pidät ja mistä kiihotut? Voi olla että miehesi tekee vahingossa "kaiken" väärin?
Omakohtaista kokemusta on siitä että naiselta katoaa seksihalut. Ja syynä oli silloin se että olin ihan perus nössö :) Ihana varmastikin jne mutta eivät naiset tahdo nössöjä. Myöhemmin olen muuttunut ihmisenä kyllä (toivottavasti parempaan suuntaan) mutta tuon kyseisen naisen kanssa emme enää asu saman katon alla.
Toki jos itse koet että ongelma on nimenmaan seksissä niin tuo seksiterapia voi auttaa. Ja jos taas ongelma on parisuhteessa muuten niin silloin kysyt periaatteessa väärää asiaa eli jos suhde muuten olisi kunnossa niin kyllä seksikin silloin varmasti maistuisi.