Suomi24 boikottiin uudistuksen takia

Suomi24 pilasi keskustelusivujen selkeän ilmeen ja käyttäjäystävällisen rakenteen. Uudistus on täydellisen surkea. Itse aion tästä päivästä eteenpäin boikotoida kaikkia Eniron palveluja. Toivottavasti myös mainostajat tajuavat lähteä pois, koska ei tällaisia paskasivuja jaksa kukaan enää käyttää kun päätä ja silmiä alkaa särkeä heti kun näille sivuille eksyy.
3237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En mitään hyvää ole löytänyt. Sensijaan huononnuksia on pilvin pimein;
-ajansaatossa jo unohtuneet viestiketjut ponnahtavat pintaan kuin uppotukki
-galleriasta ei poistu omat poistetut viestit eikä uudet tule näkyviin
-ilman nimimerkkiä kirjoittava ei voi saada vastausta sähköpostiinsa
-itse kirjoitetun viestin poisto jättää viestikenttään tyhmät vastaukset ja vielä tyhmemmän merkinnän "kirjoittaja on poistanut viestin"
-yhä uudelleen ja uudelleen täytyy kirjautua sisään, ei toiminut ennen eikä nyt
-viestiketjun lopusta ei voi palata palstalle vaan täytyy vierittää alkuun
- monia muita epäkohtia

-mihin ihmeeseen eniro luulee tarvitsevansa vuosia vanhoja viestejä, aikooko tehdä maailmanennätyksen arkistoillaan

Äänestä
  • "-itse kirjoitetun viestin poisto jättää viestikenttään tyhmät vastaukset ja vielä tyhmemmän merkinnän "kirjoittaja on poistanut viestin""

    Oskatu on verkostomarkkinoinnin palstalla tunnettu siitä, että hän ahkerasti poistaa omia avauksiaan, kun kommentit eivät kulje haluamaansa suuntaan. Niitä kommentteja hän nimittää tyhmiksi. Tyhmän kommentin piirre on, että niissä arvostellaan verkostomarkkinointia... Oskatu ei ole vielä lukuisista pyynnöistä huolimatta osannut selittää miksi hänellä pitäisi olla oikeus poistaa toisten viestejä.

    "-ajansaatossa jo unohtuneet viestiketjut ponnahtavat pintaan kuin uppotukki"

    Tämä harmittaa verkostomarkkinoijia, koska oma vastauskyvyttömyys palaa aina näkösälle.

    Äänestä

vanhoja kirjotuksia puikahtaa esille arkistosta. Jos ei ole tarkkana vuosiluvun kansa voi mennä vanhaan ansaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Boikotoikaa kirjoitti:

Suomi24 pilasi keskustelusivujen selkeän ilmeen ja käyttäjäystävällisen rakenteen. Uudistus on täydellisen surkea. Itse aion tästä päivästä eteenpäin boikotoida kaikkia Eniron palveluja. Toivottavasti myös mainostajat tajuavat lähteä pois, koska ei tällaisia paskasivuja jaksa kukaan enää käyttää kun päätä ja silmiä alkaa särkeä heti kun näille sivuille eksyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu