mitä mieltä tastä

Moi, olitko baarissa, taisin nähdä sut vilaukselta. Katosit sanomatta mitään? Olisin tykännyt tutustua suhun, mut unohdanko?
10141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Parempi:

Näin sinut, mutta katosit sanomatta mitään. Olisin halunnut tutustua sinuun.

Äänestä
  • pannaanko?

    Äänestä

  • vänksy kirjoitti:

    pannaanko?

    liian suora ehdotus. Turn off!

    Äänestä

  • kuhertelukutsua... kirjoitti:

    liian suora ehdotus. Turn off!

    taino, kai se joidenkin tyyliin sopii. En tiedä.

    Äänestä

  • vänksy kirjoitti:

    pannaanko?

    Miten sinuunkin voisi tutustua jos tuollaista suoraan sanomista kannatat?

    Vai vastaisitko että pannaan vaan kunhan ensin tutustun sinuun tarpeeksi hyvin ja tunteeni heräävät?

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Miten sinuunkin voisi tutustua jos tuollaista suoraan sanomista kannatat?

    Vai vastaisitko että pannaan vaan kunhan ensin tutustun sinuun tarpeeksi hyvin ja tunteeni heräävät?

    hyvälaatuinen huumorintaju ja se laittais mulle tollasen viestin leikillään, niin kyllä suostuisin seksiin ihan jo pelkästä ilosta, vaikkei mua ees panettaiskaan..:))

    Mut jos joku mies tosissaan tollasta ehdottaa, niin multa ei lohkeis.

    Äänestä

Moi, = tervehdys

olitko baarissa, = kysymys

taisin nähdä sut vilaukselta. = epävarma, näkikö sinut

Katosit sanomatta mitään? = näki sinut vilauksen jossain kaukaa ja et sanonut hänelle mitään? Outo juttu tuo kysymysmerkki, mikäli hän tarkoitti, ettet sanonut hänelle sanaakaan.

Olisin tykännyt tutustua suhun, mut unohdanko? = viestin pääasiallinen tarkoitus tutustua sinuun.

Toinen näkemys:
Hän ei ole nähnyt sinua baarissa, mutta haluaa tekosyyn, jolla voisi lähestyä sinua.
Hieman kömpelöä, parempi tapa olisi lähettää "Moi, lähdetkö treffeille. Haluan tutustua sinuun."

Äänestä
  • ..juurikii nii..suoraa kysyy ois sillo suoran vastauksen paikka..=o)

    Äänestä

Viestin kirjoittaja ja vastaanottaja ovat tavanneet baarissa jokin aika sitten ja harrastaneet seksiä ja ennen seksiä vaihtaneet puhelinnumeroita.

Kirjoittaja haluaisi tavata uudelleen. Ei ole nähnyt vastaanottajaa baarissa, vaikka on roikkunut siellä samassa paikassa jossa tapasivat.

Äänestä
  • tuohon viestiin suora treffipyyntö?
    mikä on hyvä paikka?

    Pitäisitkö tai lahtisitkö saatuasi treffikutsun, vaikka et olisi kiinnostunut? vaikuttaako aika ja paikka?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viestistä? kirjoitti:

Moi, olitko baarissa, taisin nähdä sut vilaukselta. Katosit sanomatta mitään? Olisin tykännyt tutustua suhun, mut unohdanko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu