Julkisuus on kamalaa

393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Susan Boyle, vai mikä olikaan, on ihan tuntematon, mutta ihan aiheeseen liittyen on totta, että vaikka sanotaan, et aina kun tekee jotain, jonka tietää päätyvän julkisuuteen, pitäisi varmistua ensin siitä, kestääkö ne julkisuuden tuomat paineet sitten kanssa. Mutta vaikka ihminen olisi miten vahva ja vakaa, niin ei sitä koskaan voi tietää, mitä tapahtuu.

Äänestä

saa varmasti hyvää hoitoa kun pimahtaa

Äänestä

epäonninen pomminpurkaja, vai vaan kehnohko sähkömies? Tukka on meinaan lystikkäästi Kim Jong Il-asennossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedä häntä kirjoitti:

Kuka haluaa olla julkkis?

http://www.iltalehti.fi/viihde/200906019689977_vi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu