Tässäkö ratkaisu miehille joille ruma atN ei kelpaa, eikä parempaan ole mahdollisuuksia
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1692713
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1692713
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oli kyseessä ns. alemman tason nainen kun kerran vanhemmat sitä olivat järjestelleet. Taisi olla ihan rikkaasta tai hyvin toimeentulevasta perheestä ja saattoi olla ok-näköinenkin. Mies vaan sattui olemaan rakastunut toiseen naiseen ja suuttui tästä järjestelystä.
Onko aloittaja ehkä mahdollisesti ollut koskaan rakastunut? Meinaan saattaisit sinäkin hieman paremmin ymmärtää tuon miehen suuttumuksen, jos olet ollut rakastunut mutta vanhempasi eivät hyväksy tuota sinun rakastamaasi naista vaan järjestelevät sinulle jotain muuta tilalle. Oli se sitten vaikka kuinka viehättävä tahansa niin rakastuneesta se ei välttämättä vaikuta viehättävältä vaihtoehdolta ollenkaan. Itse rakastuneena en olisi huolinut ketään hyvännäköistä miestä vain siksi että on hyvännäköinen. Silloin ei kelpaa kukaan muu kuin se rakkauden kohde. Vain kun ei olla rakastuneita kelpaa 100 hyvännäköisestä 100 sille miehelle, jolla on varaa valita. Mutta tätä eroahan ei voi ymmärtää jos ei ole ollut rakastunut.
Itse tiedän jo, että susi söi.Sen miehen.Jota en saanut.Susi ja mä oltiin YT olentoja, ei enää naaraita, vaan urostappajia.
Avioliitto mitätöidään, jos mies ei kykene hoitamaan velvollisuuttaan. Leikkaamalla peniksensä mies teki itsensä "avioon kelpaamattomaksi".