motonetin nettisivut

Kohtalaisen epäonnistunut päivitys huonompaan suuntaan tuo päivitys,ajatella vielä kohtalaisen iso firma ja tuollaiset sivut tehty,ottaisivat mallia ulkomaisista sivuista

-motonetin Verkkokaupan sivutkin ovat todella sekavat,esim turhan paljon tarpeetonta kuvaa,ostoskärryn isoja kuvia sivut täynnä,ihmeellisessä järjestyksessä

-muita tuotteita on todella vähän myynnissä ja puutteelliset tiedot

-jostain syystä todella hidas selata ja etsiä varaosia
kellon ajasta riippumatta
aamu 6 jälkeen 2 kertaa sivut menivät jumiin
142075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Samaa mieltä. Tosi sekavat, yritin itsekkin aamulla katsoa volkkariin varaosia, siitä ei tullut sen valmiimpaa. Uskomatonta miten noinkin iso firma hyväksyy tuollaisen sekamelskan. Ennen muutama sekuntti ja tilaus oli suoritettu. Tysin perseestä sivut. Loisto firma muuten asioida!

Äänestä

Ja sieltä ei todellakaan löydä enää yhtään mitään. Loogisuus on kadonnut täysin. Malliesimerkki siitä miten sivuja ei pidä tehdä.

Äänestä

Ite myös huomannu saman, mut onneks vanha tekstiversioki löytyy vielä, paljo nopeempi selata..

Äänestä

Vanha ja huonotehoinen/päivittämätön tietokone saattaakin jumittaa motonetin uusilla sivuilla. Myös spyware tms vakoiluohjelmat saattavat hidastaa tietokonetta.

On tuo uusi sivumalli minunkin mielestäni turhan "hienosteltu" ja käytännöllisyys on unohtunut. Onneksi sieltä löytyy "selaa kevyt tekstiversio", josta saa koko varaosalistan kerralla ruudulle, ei tarvitse valikoissa seikkailla.

Kannattaa laittaa tuo viesti motonetin sivuilta palautelomakkeella eteenpäin. Näin voi jotain tapahtuakin, yleensä asiakaspalaute on yritykselle tärkeää.

Äänestä
  • Noissa sivuissa on jotain vialla,koska noin raskas sivusto ei voi olla.
    Yhtä hidas klo 02.00 ja päivällä

    Onhan tuossa muutakin parannettavaa huomattavasti,jos näin ostajan kannalta ajattelen

    Äänestä

  • sivut uusiksi kirjoitti:

    Noissa sivuissa on jotain vialla,koska noin raskas sivusto ei voi olla.
    Yhtä hidas klo 02.00 ja päivällä

    Onhan tuossa muutakin parannettavaa huomattavasti,jos näin ostajan kannalta ajattelen

    Varaosapuoli näyttäisi olevan flashillä sekä javascriptillä (lähdekoodi) toteutettu. Nämä ovat pientä koodia, jota selain suorittaa tietokoneen oman prosessorin voimin. Eli sivujen nopeuteen voi vaikuttaa myös selaimen merkki ja versio (olen Firefox 3:lla koittanut tuota sivua). Minulla sivusto toimii mielestäni kohtuullisen nopeasti, mutta vaikea tietää miten se sinulla toimii kun ei pääse näkemään, siksi on vaikea vertailla. Muttei tuo uudistus ehkä parhaaseen suuntaan mennyt kuitenkaan..

    Äänestä

jaksa odotella ja etsiä voi käyttää myös tekstiversiota.

Äänestä

just äsken yritin löytää motonetin nettisivuja mut ei taida olla enää minkäänlaisia ja löysinkin tän vanhemman viestiketjun....joo-o, tainnu olla tolla puljulla aina vaikeuksia tän asian kanssa.

Äänestä
  • Mikäs siinä kun ei löydy?

    Äänestä

Ja taas on motonetin nettisivut nurin!

Kuinka ihmeessä noin isolla talolla voi olla noin harrastajamaiseti ylläpidetyt sivut? Todella usein kun pitäisi tarkistaa tuotteen saatavus tai aukioloaika, ovat sivut alhaalla. Onko it-puoli tehtäviensä tasalla tuossa talossa?

Todella harratelijamaista puuhastelua!

Äänestä

Ei toimi sivut eikä asiakaspalve.
TODELLA surkee esitys, Mätänett.
Ei jatkoon.

Äänestä
  • Ja tuo oli pakko päästä purkamaan mielestään yli 10 vuotta vanhaan ketjuun.

    Hoitoon!

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ja tuo oli pakko päästä purkamaan mielestään yli 10 vuotta vanhaan ketjuun.

    Hoitoon!

    Mihin hoitoon meinasit mennä

    Äänestä

Sakalla sama homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huh huh kirjoitti:

Kohtalaisen epäonnistunut päivitys huonompaan suuntaan tuo päivitys,ajatella vielä kohtalaisen iso firma ja tuollaiset sivut tehty,ottaisivat mallia ulkomaisista sivuista

-motonetin Verkkokaupan sivutkin ovat todella sekavat,esim turhan paljon tarpeetonta kuvaa,ostoskärryn isoja kuvia sivut täynnä,ihmeellisessä järjestyksessä

-muita tuotteita on todella vähän myynnissä ja puutteelliset tiedot

-jostain syystä todella hidas selata ja etsiä varaosia
kellon ajasta riippumatta
aamu 6 jälkeen 2 kertaa sivut menivät jumiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu