Vp 4,3 GXi-Bf. Kone käy epätasaisesti, tärryyttää jo pienillä kierroksilla, kierroslukumittari ei pysy vakaana vaan heilahtelee ylöspäin. Lisäksi kone heiluu moottoritilassa epätavallisen paljon. Kaasupohjassa ottaa hitaammin kierrokset, lisäksi ääntää tavallista enemmän. Kone käynnistyy hyvin ja lämmöt nousee normaaliksi.
Mistä voisi alkaa vikaa etsimään?
-kiitos jo etukäteen vinkeistä-
vp ongelma
seabear
2
177
Vastaukset
- K81
Oletko tarkastanut sytys tulpat/saako kaikki tulpat kipinää. voisi johtua siitä että kaikissa pytyissä ei sytytä. Tai voihan vika olla polttoaineen ruiskutuksessakin.
Sen pienen vauhtipyöränkotelossa olevan akselipätkän laakerit lopussa. Sitä et tosin pääse tarkistamaan kuin vetolaiteen irroittamalla.. Ja samalla voit tarkistaa vetonivelen ristikoiden kunnon..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961605- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4151017- 166952
- 57782
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126752- 51688
- 78675
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38655- 57651