reo speedwagon - take it on the run
Kommentteja tästä amerikkalaisesta yhtyeestä/ ko. kappaleesta
Reo Speedwagon
3
259
Vastaukset
- pappa
Täytyi oikein kaivaa esiin Hifi-lehti vuodelta -81 ja lukea uudelleen arvostelu kyseisen kappaleen sisältävästä lp:stä HI inFIdelity. Sen arvostelun perusteella aikoinani ostin ko. levy, sitä kehuttiin niin kovasti. Minulle se oli pettymys siinä mielessä että se on liian amerikkalainen minun makuuni mutta hyviä melodioita sillä kyllä on eikä toteutuksessakaan ole mitään vikaa. Sellaista purkkaheviä.
Miten kukaan keksiikään kysellä tällaisesta kappaleesta, levyhän on julkaistu jo vuonna -80 eikä se ainakaan täällä Suomessa mikään klassikko ole. - tigru
Täytyipä meikäläisenkin ruveta muistelemaan vanhoja 80:luvun jutskia. Take it to run on ihan Ok, mutta mielestäni kyseisen Hi infedelity levyn paras veto on keep on loving you, mitäpä mieltä siitä??
- Romanttinen musamies
Minä tykkään bändistä.Nyt vuonna 2008 olen ostellu cd:nä bändin musaa kun lp:t kulunu puhki.Hienoja melodioita ja kaikki ei varmasti tykkää laulajan äänestä mut tällaisena umpi romantikkona tää musa menee mulle hyvin ja niinhän se on että ei kaikkien tarvii tykätä kaikesta,siksi musa onkin niin ihanaa että itse voi valita eikä tarvii välittää toisten mausta.Kaikki bändin ystävät viestiä tänne,olis kiva kuulla onko muitakin bändin ystäviä.Uusin cd on muuten Find your own way home ja tietty aivan loistava cd.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614288KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1352976Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452322Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?372164- 241863
- 901753
- 281576
- 221519
- 1471367
- 311188