Osaako kukaan kertoa laihtuuko näin suurella kalori määrällä lainkaan?
Tietenkin lisään myös runsaasti liikunnan määrää.
Olen kokeillut kaiken maailman "ihmediettejä",mutta arvatenkin niistä ei ole ollut minkään laista hyötyä.
Painoni on 65kg ja olen 167cm
Tänään söin aamiaiseksi pienen annoksen kaurapuuroa (140ckal) ja puolikuppia kahvia rasvattomalla maidolla.
Lounaaksi purkin ananasta (n.140ckal)
sekä näkkileivän (40ckal)
pieni sipaisu margariiniä päälle (36ckal)
Eli 844ckal saan vielä syödä,mutta tuntuu jotenkin kohtuuttoman paljolta.
Sallin lisäksi itselleni sen puolikuppia kahvia.
1200kcal/pv
8
661
Vastaukset
Tuohan se vasta kituuttamista onkin. Syö nyt hyvä ihminen ees jotain. Ja tuolla 1200 kalorilla laihtuu helpostikin, sehän on tosi vähän, suuremmallakin kalorimäärällä laihtuu..
söin vielä välipalaksi nuudelikeiton (60ckal)
Päivälliseksi
perunamuusia (125 ckal)
kanapullia (120 ckal)
kastiketta (77,5 ckal)
ja illalla vielä nuudelikeiton (60ckal)
Ja vielä olisi jäänyt varaa syödä vaikka kuinka..
Sen vuoksi vain mietin voiko näin todella pudota paino???
Olin ainakin kylläinen koko päivän.
Tietysti kasvisten määrää pitää lisätä runsaasti,eilen siihen ei vain ollut mahdollisuutta.- VARO!!
suzanne22 kirjoitti:
söin vielä välipalaksi nuudelikeiton (60ckal)
Päivälliseksi
perunamuusia (125 ckal)
kanapullia (120 ckal)
kastiketta (77,5 ckal)
ja illalla vielä nuudelikeiton (60ckal)
Ja vielä olisi jäänyt varaa syödä vaikka kuinka..
Sen vuoksi vain mietin voiko näin todella pudota paino???
Olin ainakin kylläinen koko päivän.
Tietysti kasvisten määrää pitää lisätä runsaasti,eilen siihen ei vain ollut mahdollisuutta.Nuudelit ovat pastan/makaronin veroista tavaraa. Nuudelikeiton kyljessä ilmoitetut kalorit ovat yleensä sen maustepussin kalorit.
Eli yhdessä annoksessa nuudeleita (pussillinen mauste) on kaloreita n. 400. VARO!! kirjoitti:
Nuudelit ovat pastan/makaronin veroista tavaraa. Nuudelikeiton kyljessä ilmoitetut kalorit ovat yleensä sen maustepussin kalorit.
Eli yhdessä annoksessa nuudeleita (pussillinen mauste) on kaloreita n. 400.siinä lukee "valmiin keiton ravintosisältö"
En sitten tiedä..- ei kiinteän aineksen
suzanne22 kirjoitti:
siinä lukee "valmiin keiton ravintosisältö"
En sitten tiedä..keitossa juuri, eli maustepussissa vedessä ilman nuudeleita on se joku 60 kaloria/100g.
- kalorimäärä...
ei kiinteän aineksen kirjoitti:
keitossa juuri, eli maustepussissa vedessä ilman nuudeleita on se joku 60 kaloria/100g.
tarkoittaa valmista keittoa, eli 100 grammaa seosta, jossa on nuudeleiden lisäksi mausteet ja ohjeen mukaan vettä. Paketillisesta taas tulee keittoa huomattavasti enemmän, ja energiamääräkin on siten 60 kcal kerrottuna keiton painolla. Mutta siis siinäkin on mukana nuudeleita.
- laihdutat
mielestäni olet ihan sopivissa mitoissa
- llaPulla
Tarkistin BMI:si ja olet ylipainoinen (lievä lihavuus) vasta, kun painat noin 70 kiloa.
http://www.biovita.fi/suomi/tuotteet/painotaulukko.html
Oheisena linkki taulukkoon. Jos halua karistaa muutaman kilon, niin tee se liikuntaa lisämäällä ja syömällä hieman alle sinulle suositellun kalorimäärän. Muista juoda reilusti vettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent742725Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1782659Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär761909En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1071512Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281445Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1891213viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu12930Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62925Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83861- 106803