minua ihan uudelleen piirittämään ja katselemaan ja seuraani hakeutumaan.... Nyt vasta olisin valmis... Älä siis luovuta vielä. Sydämeni kulta-aarre!
Rakas , kulta miekkonen !
alkaisitpa
171044
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
-jaa,oox nyt sit eronnut äijästä?...
ketään naista, nainen saa sitten itsekin kertoa että on kiinnostunut jos oikeasti on ja edes vähän enemmän kuin vain siitä että saa tuntea olevansa piiritetty.
kivasti. Se silloinen piirtyksesi menikin ihan puihin silloin. Hyvä kun olet ottanut rauhallisemmin. Aika ei ollut silloin oikea. Jospa voisin minäkin nyt jo aikuisemmin sinua kohtaan käyttäytyä. Nyt kun ei ole enää niitä esteitä...
Mikäs se vei halut naisen " perinteelliseen piirittämiseen"? Kerrohan...mitä oikein tapahtui (konfliktiko tms?) vai tapahtuiko mitään?
Ja mitähän esteitä..?
mitä yleensä voisi olla ja luulla. Olikin sellainen harvinaisempi este, minkä jouduin kunnolla selvittämään ja hoitamaan.. ei sellaiseen tilanteeseeni mikään "piiritys" enää mahtunut. Eikö ollutkin kiinnostava selitys tämä..! Kai tässä jo ymmärsitkin, mitä tarkoitan.
..tilanteesesi,tarkentaistko kun en aivan täysin ummärtänut..?
vanhempi?Aikuisemmin!
kertoilla enempää. Lähden juuri kiireellä ilta-harrastukseni pariin. Bussi ei odota. Illalla ehkä olen koneellani. (Onko muuten sinun tietokoneesi tullut kipeäksi, kun se laittaa tekstiin vähän vääriä kirjaimia...?)
olen juuri sitä. JEP, JEP !
pidä hauskaa.Ei vaan katson samaan aikaan telkkaria,syön ja kirjoitan tänne.Sorry..(ei koneessa vikaa).
hmmm..
kyssärin?Mistähän mahtaa tuo JEP,JEP tulla.
...tiedä vaikka olisit juuri hän jota lievästi olen piirittänyt!
Kyssäreitä:
-Missä sua on piiritetty?
-Piirittäjän tuntomerkit?
-Iät?
-Jne?
-Piiritetyn tuntomerkit?
riittääkään. Tänne tulin pitkästä aikaa purkamaan tuntojani. Jospa olisitkin hän, jota olen tässä ajatellut. Jospa tunnistatkin minut. Silloinhan joutuisin sinun/hänen kanssaan ahdistavaan tilanteeseen. Hieman hankalia tilanteita on joskus ennenkin tässä koettu. Miksi haluat niin paljon tietää nuo kyssäri-asiat??. Mitä tänä päivänä ajttelet siitä naisesta/minusta??
Kyseisellä miehellä on joskus aikaisemmin ollut hyvin vahvoja tunteita minua kohtaan, ainakin silloin "piiritys-aikana". Minun ei vain ollut silloin mitenkään mahdollista vastata hänen lähestymisyrityksiiinsä. Tänä päivänä en ole enää varma hänestä, ristiriitaisuutta ja puhumattomuutta, sellaista on välillämme. Kyllä tuo mies minusta jollain tavalla pitää, mutta hänen tunteittensa syvyydestä en tiedä riittävästi.
niin että....
Mitä sitä piirittelemään ettei joudu rautoihin, ja hmm eikä ole luvatkaan kunnossa!
Pidän kyllä, mutta ei sitten ja hei vaan;)