..entäpä kuka on palsan mahtavin hyyppä? mielestäni niitä hyyppiä on monia..
on vakiohyyppä.. kaksoishyyppä.. triplahyyppä.. puskahyyppä.. tuhmahyyppä.. ilkeehyyppä.. kivahyyppä.. ilohyyppä..
yritäpäs siitä valita aito maailman huuhaa mahtavin hyyppä? inpossible...
palsan mahtavin hyyppä
33
187
Vastaukset
sehän teki niitä likasia tauluja :-O
..parahin makkara..palsta.. murteella.. pallsa
niin se taiteilija..no kun miettii missä oli ateljee saatto vähän likasia ollakin..pervokki kirjoitti:
..parahin makkara..palsta.. murteella.. pallsa
niin se taiteilija..no kun miettii missä oli ateljee saatto vähän likasia ollakin..oli pakko kuitata kun heti nousi mieleen visio jostain palsan peenistaulusta :-)
kielibasa kirjoitti:
oli pakko kuitata kun heti nousi mieleen visio jostain palsan peenistaulusta :-)
..niistä kai mies muistetaan..
kielibasa kirjoitti:
missa se ateljee muuten oli...?
..se oli..kittilässä..
http://www.vastavalo.fi/albums/userpics/10849/vv_001palsa42.jpgpervokki kirjoitti:
..se oli..kittilässä..
http://www.vastavalo.fi/albums/userpics/10849/vv_001palsa42.jpgtuohan on melkeen kuin monttaanan erämetsästä..
kielibasa kirjoitti:
tuohan on melkeen kuin monttaanan erämetsästä..
..sehän on melkein kuin pervokin joutonotko vaja..
pervokki kirjoitti:
..sehän on melkein kuin pervokin joutonotko vaja..
vajasi vuoksi. tuollaisilla vajoilla se on tämä maa rakennettu.
kielibasa kirjoitti:
vajasi vuoksi. tuollaisilla vajoilla se on tämä maa rakennettu.
..pienestä se kaikki alkaa..
- sinä
olet??????
töyhtöhyyppä, ei täällä taida muita töyhtöhyyppiä ollakaan.
pervokki kirjoitti:
..töyhtis..kuinka unohdinkaan töyhtöhyypän..???
vaatimaton ja huomaamaton:)
tuputuu kirjoitti:
vaatimaton ja huomaamaton:)
Aito vaatimattomuus onkin just niin huomaamatonta, ettei sitä muut havaitse.
tuttumies kirjoitti:
Aito vaatimattomuus onkin just niin huomaamatonta, ettei sitä muut havaitse.
Ei sitä muuten kukaan huomais että mä olen vaatimaton;O)
tuputuu kirjoitti:
Ei sitä muuten kukaan huomais että mä olen vaatimaton;O)
Tuo alkaa jo lähestyä vaativaista huomaamattomuutta? Mutta kyllähän se varmaan on pakko mikä pakko, koskapa eihän sitä muuten toiset huomaa.
tuputuu kirjoitti:
hyrmh....
..pvokin murteella kurrvailee....ajaa kovaa kurvissa.. sörnäisissä siis..
Palsahan on kait sellainen jään nostama kohouma suossa? Kysymys koskee siis vähän kuin kukkulan kuningasta tai tunkion kukkoa?
Hyyppähän on lintu niinkuin kukkokin, että sillä ...
(Joo, luin turhan oikaisusi palstaksi ;-)..murteella huuhaahenkilö.. ja palsa joo tunkio myöskin.. tarkoitin kyllä palstaa.... käänsit näin mitä en edes ajatellut ladatessani kysymyksen huuhaalle.. no merkityksiä on monia..
tarkoitin kyllä huuhaan mahtavinta huuhaahenkilöä myöskin pvokin murteella ilmaistuna..pervokki kirjoitti:
..murteella huuhaahenkilö.. ja palsa joo tunkio myöskin.. tarkoitin kyllä palstaa.... käänsit näin mitä en edes ajatellut ladatessani kysymyksen huuhaalle.. no merkityksiä on monia..
tarkoitin kyllä huuhaan mahtavinta huuhaahenkilöä myöskin pvokin murteella ilmaistuna..Vaatimattomuuteni estää ehdottamasta itseäni, joten en ota kantaa varsinaiseen kysymykseesi.
tuttumies kirjoitti:
Vaatimattomuuteni estää ehdottamasta itseäni, joten en ota kantaa varsinaiseen kysymykseesi.
..ei ole tietenkään itseään ehdottaa..
pervokki kirjoitti:
..ei ole tietenkään itseään ehdottaa..
Siinähän se tuli jo toinen hyvä syy (-;
tuttumies kirjoitti:
Siinähän se tuli jo toinen hyvä syy (-;
..ei kai kannata ketään nostaa huuhaa jalustalle joka oli vissin syy kun kirjoitin tuon kysmyksen.. kysymys kuuluu..miksi edes kysyin??
Sami hyypiä vai kaksoishyypiä
- aamusta heti
mieleen huuhaa
- huomannut
sammakko17 kirjoitti:
Hyypiö) sä se jaksat pusss
saman
- lisää:
syrjähyyppä & pukkihyyppä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1126657Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243717- 1852488
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2562343Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962028Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001760Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91665Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1281249Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271225- 691204