Toyota Carina II varastettu Turussa

Anelma

Viime viikonlopun aikana (5.-8.6.2009) varastettiin Toyota Carina II -86, rek.no UUN-161 osoitteesta Vähä-Hämeenkatu 12, kerrostalon ja kadun väliseltä parkkialueelta.
Auto oli vanha, mutta hyvin toimiva ja siisti ja sillä on paljon tunnearvoa.
Auto oli tässä parkissa ensimmäistä kertaa muuton jälkeen ja heti vietiin. Olo on todella surullinen.
Jos vain joku sattuu auton näkemään, olen kiitollinen kaikista vihjeistä

2

453

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vietiin

      Hei!

      Meiltä varastettiin myös Toyota Carina II vm. -93 juhannusaattoa edeltävänä yönä Helsingistä. Kuulemma ovat todella yleisiä varkaudenkohteita! Auto löytyi eilen hyvässä kunnossa. Ainoastaan takakontissa olleet tavarat oli varastettu. Meillä myös autolla oli lähinnä suurta tunnearvoa, ja kilometreistään huolimatta toimii edelleen hyvin. Samaa ei voi sanoa nykyautoista! Teimme tyhmästi, kun ei ollut edes rattilukkoa käytössä. Nyt on rattilukko ostettu, mutta ei voi kuin toivoa, ettei autoa viedä uudelleen. Usein nämä autot kuulemma löytyvät ennemmin tai myöhemmin, toivottavasti näin käy teillekin!

      • Anelma

        Hei,

        Todellakin automme löytyi parin viikon kuluttua, ihmeitä sentään tapahtuu. Auto oli muuten kunnossa, paitsi tupakalla oli poltettu pari reikää istuimiin sekä bensatankin korkki oli kadonnut. Ilmeisesti oli tullut kiire lähteä bensa-asemalta. Olemme nyt hankkineet autoon ratti/poljinlukon, joka poliisin mukaan on varmempi kuin pelkkä rattilukko.
        Pidetään huolta autovanhuksistamme ja toivotaan ettei toista kertaa viedä.
        Tsemppiä jatkossa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe