Onko mahdollista että on tunteita toista kohtaa siis exää vaikka välissä on yli 10 vuotta? Meillä kemiat pelasi aina. Ja huumori kanssa. Apua mitä teen..
Tunteille ei mitään voi.
Tunteille ei mitään voi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On, on ja on.
Minulla aivan sama tilanne, ja vielä niin että vanha suola on vapaana. Yli kymmenen vuotta välissä, ja ihan kuin olisi ollut vaan muutaman viikon poissa. :)
ota härkää sarvista ja selvitä kiinnostaako. aina kannattaa yrittää. mullakin on
vanha rakkaus joka tulee usein mieleen ja joskus uniinkin.
Pieni ongelma tässä on se että olemme ystäviä olleet koko tämän ajan tai osan ainakin pidetty yhteyttä. Ja en ole koskaan häntä kokonaan unohatanut. Ainut ongelma tässä on se että minä olen naimisissa toisen ihmisen kanssa jo. Ja se että en halua rikkoa ystävyyttä ja luottamusta. No tavallaan hän tietää tunteistani ja minä aistin hieman jotain hänestä kanssa puheiden siis rivien välistä. En tiedä luulenko vain. Silloin kun olin juuri eronnut edel. suhteesta näimme ja silloin olin itsekin vapaa hänestä en ollut ihan varma. Mutta silloin meinas asiat mennä pois hallinasta. Hän lähti tilanteesta pois melko pian ja sitten meni aikaa ennen kuin nähtii ja olin kerenny mennä jo naimisiin. Tämä on ikuinen mysteeri kaiketi. Välillä tuntuu että vuodet jotka on välillä olleet eivät paljo vaikuta asiaan vaan sama kemia on talella ja se tulen hehku. Vaikea tilanne.
Tartu härkää sarvista. Sillä se selviää. Piinaavaa on elää epätietoisuudessa.
Meillä kanss" meni hyvin, arvot olivat samat ja kemia pelasi. Harmittaa kun tuli erottua ei tule toista jonka kanssa synkkaisi yhtä hyvin. Usein on mielessä ja unissakin monesti "tavataan"!