eli nk. krooninen, kristallin kirkas totuus on, että mies pettää satavarmasti ja vieläpä ilman mitään suojaa.
Mies itse on oireeton.
Mies itse on oireeton.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kroonisella..? Krooninen on jatkuva, vähän eri asia kuitenkin kuin toistuva, jota ilmeisesti tarkoitat?
Olen elänyt kolme vuotta seksittömässä liitossa, ja silti minulla on ollut hiivatulehduksia - miten selität tämän? Vaiva kun ilmaantui paljon sen jälkeen kun seksielämä nyt jo exäni kanssa lopahti.
Hiivatulehdus voi johtua esim useita abkuureista mitä joutunut syömään.Joillakin naislla ennen menkkoja tulee aina hiivaoireet koska emättimen pöpökanta muuttuu.Ruokavalio voi olla liian sokeri ja valkoinen jauhopitoista eli se pitää jatkuvasti yllä hiivaa ja ruokkii sitä.Hiivaan kuitenkin olemassa hyvät puikkolääkket sekä pillerivaihtoehtoja jos ei muu auta.
Hiivatulehdus ei liity millään tavalla välttämättä seksiin. Naisen bakteerikanta järkkyy jostain syystä alapäässä: stressi,väsymys,huonot alushousut,liian usein alapesu,liika saippuankäyttö yms.
Itse lotrasin liian usein saippuan kanssa ja tuli hiivatulehduksia. Nämä tulehdukset sain aisoihin,kun vähensin saippuan käyttöä.
Järki on sallittua käyttää.