Vaadin nettikiusausta

Täällä ei puhuta taaskaan tarpeeksi palstan mielenkiintoisimmasta ilmiöstä, eli MINUSTA. Vaadin asiaan muutosta välittömästi ja omaa ärsyttävyysindeksiäni korottaakseni ilmoitan ratkaisevani kaikein ylivoimaisimpiakin ongelmia (siis muille ylivoimaisia, sillä minähän en ole tavallisten ajattelijoiden tasolla lainkaan, vaan Galaktisena Sankarina loistan niiden harvojen nerojenkin joukossa suorastaan supernovamaisen kirkkaana järjen majakkana).

Nyt aion tehdä järkeviä juttuja välillä ja voitte sillä aikaa kerätä tähän maallisia huolianne miltä tahansa alueelta ja kun ärsyttävässä ylimielisyydessäni suvaitsen luoda niihin pienen silmäyksen, niin ratkon ne lähes välittömästi ja tasollenne alentuen yritän heikentää verbaalista ilmaisuani tavallisen palstalaisen ymmärtämälle alueelle, kirjoittaen ne vastaansanomattoman yksiselitteisiksi ohjeiksi.

Kai te nyt tajuatte nöyrtyä ylivertaisuuteni edessä ja pommittaa minua puskasolvauksilla (asemani suorastaan vaatii tätä julkista tunnustusta).

Hymiöt ärsyttävät eräitä, joten tässä myös heille:

;) ;) ;-)

8

152

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo... Eiku reseptiä tulemaan....

      • Standardi sokerikakkureseptin saa tiiviimmäksi (ja helpommin leikkautuvaksi/asennusvaiheessa käsiteltävämmäksi), lisäämällä taikinaan hiukan maissitärkkelystä. Sopiva määrä on desi maissitärkkelystä kolmeen desiin jauhoja.


      • buddy-love kirjoitti:

        Standardi sokerikakkureseptin saa tiiviimmäksi (ja helpommin leikkautuvaksi/asennusvaiheessa käsiteltävämmäksi), lisäämällä taikinaan hiukan maissitärkkelystä. Sopiva määrä on desi maissitärkkelystä kolmeen desiin jauhoja.

        Kyllähän se kakku kiusauksen voi aiheuttaa. Jos se on onnistunut.


      • Genio.Mente kirjoitti:

        Kyllähän se kakku kiusauksen voi aiheuttaa. Jos se on onnistunut.

        Galaktisten Sankarien kakut ovat aina onnistuneita.


      • buddy-love kirjoitti:

        Galaktisten Sankarien kakut ovat aina onnistuneita.

        Sit ne aiheuttaa paljon kiusauksia.

        aforismi

        *Genio on vitun huono leipomaan*


    • Töihin siellä.

    • Nyt olisi saanut taas ratkaisuja ihan mihin ongelmiin tahansa, mutta ei näköjään ole tarpeen.

    • noin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      71
      3053
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      367
      1149
    3. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      65
      795
    4. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      32
      749
    5. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      263
      656
    6. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      140
      598
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      579
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      558
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      17
      515
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      30
      498
    Aihe