Mattila on innokas vanhus

Hän on taas nostanut omat kirjoittamansa viestit ylös, ilman nimimerkkiään tosin, mutta tyylistä ei voi erehtyä.
6145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vhh:n mainontaa on kaikilla mahdollisilla sivustoilla, joilla on jokin ruokaan liittyvä osio. Uusi tulokas on ystävämme "Veijo", joka on jo bannattu joltain sivustolta, on muodostunut maanvaivaksi asti. Jos kertoo jotain ihan muuta siitä, mitä syö, niin eikös tule tämä veijo-miekkonen härräämään siihen linkkeineen ja saarnoineen. Ei se muuten tulisi, ellei joku sille maksa jokaisesta viestistä ja aloituksesta. Selvästi on Heikkilän kirjojen tuottoa alettu sijoittamaan näihin nettipalstojen miekkosiin, eli vhh:n markkinointiin ruohonjuuritasolle. Mutta kun ei tavallinen kansakaan sentään niin tyhmää ole, ettei haistaisi lisääntyneessä vhh:n tyrkyttämisessä olevan jotain muutakin takana. Tyrkyttäminen se vasta etookin ja pistää epäilemään. Aina sitä voin väittää netissä mitä vaan, mutta missä ovat ne, jotka ihan oikeasti ovat mainitulla ruokavaliolla pitempään? Joskus sekin kupla vielä puhkeaa, jollei jo sitä ennen puhkea vhh:laisen maksa.

Äänestä
  • Veijohan näyttää olevan ihan oikealla asialla, vaikuttaa kymmenen selväpäisimmän joukossa olevalta.

    Onko sulla joku ongelma näiden karppaajien kanssa? etkö ole itse onnistunut vai mistä kenkä puristaa?

    Äänestä

  • Lääkäriliittoa ja THL:oa haitanteosta liiketoiminnalleen, koska ne eivät kannata hänen näkemyksiään terveellisestä ruokavaliosta. Aika hassua, kun täällä koko ajan toitotetaan, että LL ja THL ovat markkinavoimien orjia, mutta AH ja VHH ainoina maailmassa toimivat täysin pyyteettömästi, ilman taloudellisen edun tavoittelua. Jokainen tätä palstaa edes satunnaisesti seuraava tikahtuu nauruun joka kerta tuon väitteen lukiessaan.

    Äänestä

  • Pörrääjä kirjoitti:

    Veijohan näyttää olevan ihan oikealla asialla, vaikuttaa kymmenen selväpäisimmän joukossa olevalta.

    Onko sulla joku ongelma näiden karppaajien kanssa? etkö ole itse onnistunut vai mistä kenkä puristaa?

    bannit esim. Perhekerhon sivulta. Mene ja totea! Hän ei tajua, että liika on aina liikaa. Suomessakin. Voin kuvitella, miten on käynyt Ruotsissa, mutta siellähän ei näe näitä vhh:n mainostajia kuin iltapäivälehtien keskustelupalstoilla. Siellä on kai sen verran vahvaa palstojen moderointi. Hän ei ymmärrä, että täälläpäin ON JO saatu tarpeeksi tämän sortin valistusta, kiitos ikiomien ilmoitusmyyjiemme!

    Ei mulla ole ongelmia karppaajien kanssa, en ole jäsenenä milllään palstalla, enkä aio olla. Sen verran tiedän, koska olen toki kokeillut tiukempaa hiilarien rajoitusta, niin tiedän, että ihmiselle tulee himo juuri siihen makupalaan, jota ilman on ensin päättänyt olla. Joten paras tie on KOHTUUS kaikessa ja varsinkin liikunnan lisääminen.

    Olen lukenut, miten karppaajatkin meinaavat sortua prosenttisuklaaseen, tai sitten he syövät liikaa rasvaa, ehkä proteiiniakin, koska valittavat, ettei paino putoa, vaan nousee. Puhumattakaan viikonlopun sortumisista! Mutta hehän ovat, ainakin osa rivikarppaajista, oikeita erehtyväisiä ihmisiä. Mutta joo, mä ymmärrän SUN ongelman, joka saattaa olla se, ettei tällä vhh:n mainospalstalla kerta kaikkiaan saa paljastaa, että vhh:llakin voisi tulla ongelmia syömisen kanssa.

    Äänestä

  • on syyttänyt kirjoitti:

    Lääkäriliittoa ja THL:oa haitanteosta liiketoiminnalleen, koska ne eivät kannata hänen näkemyksiään terveellisestä ruokavaliosta. Aika hassua, kun täällä koko ajan toitotetaan, että LL ja THL ovat markkinavoimien orjia, mutta AH ja VHH ainoina maailmassa toimivat täysin pyyteettömästi, ilman taloudellisen edun tavoittelua. Jokainen tätä palstaa edes satunnaisesti seuraava tikahtuu nauruun joka kerta tuon väitteen lukiessaan.

    Ai meinaat taas vedota tähän Heikkilän kirjakauppaan vai? On tosiaan melko siinä ja siinä, saako Suomessa kirjamyynnillä edes omiaan takaisin. Tuskinpa saa. Vai mitä tarkoitit? En ole missään nähnyt että kenelläkään VHH:n puolesta puhuvalla julkisuuden henkilöllä olisi minkäänlaista kytköstä esim. lääketeollisuuteen tai elintarviketeollisuuteen. Kerro toki kenellä on, jos tiedät toisin. Veikkaan että et tiedä, joten voit jatkossa pitää nuo panettelusi omana tietonasi.

    Äänestä

Ilmeisesti kirjoittaja - kyselijä on on 15w teini?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sdfgyko kirjoitti:

Hän on taas nostanut omat kirjoittamansa viestit ylös, ilman nimimerkkiään tosin, mutta tyylistä ei voi erehtyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu