Miehelläni on ollut toinen nainen jo ainakin puolisen vuotta, hän ei myönnä mutta merkit ovat aika selvät. Kaikesta huolimatta rakastan häntä, enkä tahdo menettää häntä. Jätin siis pillerit salaa pois ja tulinkin melko pian raskaaksi. Mieheni ei ilahtunut odotuksestani ja nyt välimme ovat todella kireät. Hän ei ole puhunut lähtemisestä, mutta pelkään että se tulee tapahtumaan. Olisiko kellään kokemusta vastaavasta? Onko mitään enää tehtävissä vai pilasinko kaiken?
neuvoja!?
desperate
3290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta kyllä lapsen kanssa pärjää yksinkin. Mies varmaan maksaa elatuksesta, jos on kunnon kaveri. Muussa tapauksessa me veronmaksajat kyllä huolehdimme teistä.
aika heikko veto!
vaikka rakastaisin toista enemmän kuin mitään muuta ni en siltikään noin alas vajoais että raskaaksi hommautuisin salaa vain siksi ettei toinen jättäisi..sääliksi käy miestäsi..
varaudu nyt kuitenkin siihen että yksin jäät..
Et tainnut miettiä ihan loppuun asti. Sanoisin että olet todellakin pilannut kaiken. Pettäminen ei ole hyväksyttävää tietenkään, mutta et tuon tempauksesi jälkeen ole yhtään sen parempi kuin miehesikään (mikäli siis on todellakin pettänyt)
Alhaisempaa temppua et kyllä olisi voinut keksiä.