Olen sananvalmis,mikä koituu diplomatiakyvyksi.
Omistan normaalit,täysin keskitasoiset tissit.
Minulla on hyvät kynnet (ranskalaiset luomuina).
Osaan tiivistää laajojakin tietolähteitä,olennaiset esiin.
Minulla on huumorintajua rennosti ja olen suora.
Neitsyt-tähtimerkiksi olen sutjakkaan hyvä kuntoinen ;)
Omistan normaalit,täysin keskitasoiset tissit.
Minulla on hyvät kynnet (ranskalaiset luomuina).
Osaan tiivistää laajojakin tietolähteitä,olennaiset esiin.
Minulla on huumorintajua rennosti ja olen suora.
Neitsyt-tähtimerkiksi olen sutjakkaan hyvä kuntoinen ;)
Vastaukset 21
Vanhimmat
KOHTELISIN ELÄMÄNI NAISTA KUN JOTAIN SELLAISTA MITÄ EI AINA VAAN TAPAHDU
en viitsi enää edes masentua. Neljä viimeistä miestä, johon olen kiinnostunut on löytänyt elämänsä naisen lyhyen ajan päästä siitä, onnea vain heille. Olen suoraan sanottuna tunteellisesti karaistunut. Pystyn ylpeesti ja selkä suorassa paukauttamaan surehtiville tutuille, että hei, eipä se tunnu enää missään, jos tulee takkiin, niin vaihda takkia. Miten myönteistä on ottaa pettymykset vastaan pystypäin, täysillä jatkaa päin tulta eikä lannistua. Totee vaan, että jaa, no niin. Heihei.
ei kannatakaan lannistua, kyllä se onni sinunkin kohdallesi osuu, täysin varoittamatta ja yllättäen kukaties?! itsekin olen kohdannut pettymyksiä niin moneen otteeseen että toisinaan ihmettelen miten jaksaa.. tässä on sinkkuelämää vietetty kohta 5v. eikä vika ole ainakaan siinä etteikö olisi "ihmisten ilmoilla" liikkunut,sekä tehnyt aloitteita kuin siltä tuntuu. pakko se on uskoa, että minullekin se oikea mies on tarkoitettu ja että he, jotka ovat minut torjuneet, eivät ole minua varten vaan joku päivä löytyy täydellinen mies juuri minulle. siihen se on uskottava ja sen ajatuksen voimalla jaksaa. toivottavasti myös nimim."vaikka näinkin" :)
Aika naiivit kuvitelmat sulla. Viis vuotta sinkkuna, joo-o.. ainakin mulle kaikki mitä on tullut varoittamatta ja yllättämättä on ollut niitä toisia naisia. Paitsi on siihen jo tottunut. Ei se enää edes satuta. Tulee vähän inhorealistinen olo pikemminkin.
Mä en usko enää mihinkään sattumaan, ei sellasia olekaan. Pystyn melkein ulkonäön ja olemuksen perusteella sanomaan, kenentyyppisestä naisesta mies kiinnostuu, mulla on kohtuu hyvä ihmistuntemus.
Ei tollaseen ajatukseen kannata varautua, että pitää vaan uskoa hyvään. Pikemminkin ei saa rakentaa elämäänsä hullujen haaveiden varaan, varsinkin jo tällä elämänkokemuksella ei saa olla kakskymppisten naiivia idealismia enää. On pakko vaan alkaa tajuta itsestäänkin jotain realiteetteja, sokeasti saa uskoa mihin vaan, mutta tosielämään ei kannata sekoja kuvitelmiaan sotkea. Tietää jo, ettei ne parisuhteen perusperiaatteet ole lopulta kovin kummosia, ainakaan monella miehellä. Ole hiljaa ja kaunis, ne on oikeestaan ne, mitä nää miehet on tähän mennessä suosineet. Ja miksipä ei, jos itsekin olisin mies, tekisin varmaan samoin, helppoa ja kätevää.
Missä tahansa asiassa pystyy jotain itsekin vaikuttamaan, vaan tuossa ei. Sitä virhettä mä en ainakaan elämässäni tee, että uskoisin sellaseen onneen. Se on kuin antais viidenkymmenen prosentin todennäköisyyden itselleen tulla onnettomaks. Mä en varsinaisesti enää usko, et mä tulisin siten onnelliseks, pikemminkin sillä voi tulla onnettomaks. Pitää vaan keksiä kaikkea muuta sisältöä elämäänsä. Onhan maailmassa varmaan miljoonia sinkkuja, jotka ei kohtaa sitä oikeeta vaan jatkuvasti vääriä. Silti voi olla onnellinen.
sama homma mulla. ei jaksa enää noteerata kaikkia vastoinkäymisiä.
onneks on sen verta itsekunnioitusta jäljellä ettei kulje kaduilla kytäten jokaista ukkoa himoiten ;)
Mulla on kauniit kasvot ja isot rinnat vaikka muuten olen hoikka. Pärjään opinnoissani aivan vaivatta ja olen hyvä puhumaan. Olen hyvä ystävä.
En pidä kauniina itseäni, mutta luonteenpuolelta voi olla positiivista nainittavaa se, että en ole pitkävihainen vaan lepyn aika helposti ja pystyn antaa anteeksi sekä myöntämään omat tekemiseni/virheeni sekä olen yleensä perusluonteeltani erittäin myötätuntoinen ja herkkä.
Monesti itken toisten kärsimyksien ja huonompiosaisten vaikeuksien ja sorrettujen takia ja olisin valmis auttamaan/puolustamaan etenkin läheisiäni, vaikka oman henkeni uhalla.
kerrotaanpa ny si vähä millanen oon.no en pidä itteeni mitenkään kauniina,mut nuoremman näköseksi mua on aina luultu,ikää o jo melki 35v ja useimmat luulee apaut noin 27v.olen hiukan ylipainoinen,mutta sisältä aikas timantti.en suutu todellakaan helposti.olen tosi tasanen luonne.erittäin huumorintajuinen,nuorekas,auttavainen,hyvä huuntelia/neuvvoja,enkä turhaan nipota, en o ikinä pettänyt,enkä petä.näytän kyllä kumppanilleni että rakastan häntä.yritän pitää kaikin keinoin kumppani hyvänä.ajattelen aina eka muita ja si vasta itteeni.en vaan o viä löytäny sitä kenen kans voisin loppu elämäni viettää,siinä toivossa et joskus viä löydän sellasen kun haluun.
Kirjoituksesi ja kieliopin perusteella kuullostat sori nyt vaan aikas teiniltä vielä(ehkä henkisesti ootkin kenties..) Ja jos sulla jo on kumppani niin miksi enää etsiä "loppuelämän kumppania" eikös se ole väärin nykyistä kumppanias kohtaan jos se tietäis, että etit vielä muita miehiä.
mä melki 35v,nuorekas nais ihminen....joo kyl oon jo elämää nähny.lapsiakin on jo kertynyt.ja 19vuoden suhde takana.ihan oon niinku sinkkuna,et kyl sillon on oikeus haaveilla niin sanotusta loppu elämän kumppanista.
katsoneeksi. Enempää sormista kuin varpaista, kai ne naisilla kuitenkin ovat.
Sanavalmiita ne aina. Jokainen. Ja on niillä tissitkin, koolla ei väliä kunhan miehen kouraan mahtuvat ilman pesäpalloräpylää. Huumorintaju yleensä puuttuu, jos mies sattuu piipahtamaan vieraissa. Kyllä siinä aika äkkiä tiivistetään tietolähteitä esim. Suomen Laki I:stä tai kaulimen laista.
Kunto on se mikä heittää. Mukavahan se olisi lenkkikaveriksikin, mutta se petikunto on tärkeämpi. Pihtaajasta ei juuri piitata, mutta sanassakin sanotaan, jotta "iloista antajaa herra rakastaa". Näin se menee.
Myönteistä itsessäni
olen rakkaudessa epäitsekäs,mies jota rakastan on viisain,komein,haluttavin,
miehekkäin ja taitavin olento maan päällä!
osaan nauraa elämän pienille vastoinkäymisille,myös itselleni silloin kun siihen aihetta on.
olen naisellinen,siinä määrin,ettei minun tarvitse sitä korostaa käytöksessäni
leikkimällä pikkutyttöä tai kanamaisuudella.
osaan olla myös hiljaa ja kuunnella empatialla
ymmärrän , että miehet ja naiset ovat erilaisia muutenkin kuin ulkonaisesti,
enkä tahdo miehen muuttuvan "paremmaksi" opettelemalla naisille ominaisia
piirteitä.
Nämä ovat omasta mielestäni myönteisiä ominaisuuksia,jonkun toisen mielestä
ehkä eivät sitten taas olekaan. :-)
Kiva, kun joku välillä kyselee näinkin päin, eikä ole etsimässä vain niitä negatiivisia puolia itsestään :-) Positiivisesti itseensä ja muihin suhtautuva ihminen on aina seksikkäämpi ja suositumpi, kuin kylmänkalskea kaunotar/alfa-uros...
Minussa plussaa:
Kauniit rinnat
Pienestä ylipainosta johtuen rehevä ja seksikäs vartalo
Näytän nuorelta, minulla ei ole vielä ryppyjä
Omaan elämänkokemusta ja omia ajatuksia
Pidän seksistä!
Minulla on nätit isot ruskeat silmät ja hyväkuntoiset pitkät hiukset. Laitan lapseni ja yleensä myös mieheni hyvinvoinnin edelle omaani. :)
Pidän itseäni varsin älykkäänä ja järkevänä henkilönä. Osaan hoitaa hommani niin opiskelujen kuin sosiaalisten suhteidenkin osalta. Olen ahkera työntekijä ja opiskeluissa menestyn hyvin.
Olen luotettava toveri ja suhtaudun niin naisiin kuin miehiinkin ensisijaisesti ihmisinä, en siis usko väitteisiin "nainen on naiselle susi" tai "miehet ovat seksin perässä juoksevia sikoja". Minua on kutsuttu parhaaksi mahdolliseksi ystäväksi. En halua pelailla pelejä sen enempää naisten kuin miestenkään kanssa. Olen myös hyvää kämppisainesta (vaikken enää kimppakämpässä asukaan): suvaitsen pientä sekasotkua mutta siivoan tarvittaessa.
Kasvoiltani olen mitä ilmeisemmin kaunis (oman mielipiteen lisäksi tätä päätelmää tukevat mm. vieraiden, keski-ikäisten naisten antamat kehut). Hiukseni ovat paksut ja luonnonkiharat. Rintani ovat kuin teinillä (moni voisi tätä tietysti pitää vikana, mutta minä olen päättänyt suhtautua siihen positiivisesti). Kroppani on ylipäätään suht treenatun näköinen, vatsalihaksen erottuvat ja olkapäistäkin ehkä huomaa, että jotain liikuntaa on harrastettu.
Minussa parasta on:
- suuret, erikoisen väriset ja kauniit silmät
- korkeat poskipäät
- nätit kasvot
- pyöreä peppu
- iloinen luonne
- kiltteys
Huonoja puolia onkin sitten paljon enemmän, mutta kerrankin niitä ei tarvitse luetella ;D
ilahdun, kun huomaan ihmisten ilahtuvan jostain kivasta lauseesta tai hymystä joka sulattaa toisenkin. kun saa jonkun päivän paremmaksi pienillä asioilla. haaveilija,siltikin myös realisti. oma persoonallinen itsensä ja ylpeä siitä! loputon energia ja elämänilo, joka pulppuaa jostain ehtymättömistä lähteistä...
- nätit, isot silmät
- kapea vyötärö
- hyvät sääret
- mukavat tissit
- huumorintajua löytyy
- oon fiksu
näillä eväillä mennään eteenpäin.
Olet todennäköisesti juuri täyttänyt 20v!!!
Sanavalmis ja diplomatia EI kävele käsikädessä, minkä tulet joskus aikuisiässä huomaamaan.
-Vahva persoona
-Hyväksyn itseni virheineni
no sähän oot sitten aika tapaus!
"..Vahva persoona
-Hyväksyn itseni virheineni.."
Hehe jäit kiinni jauhat paskaa, jos olisit itsesi kanssa sinut
niin et kävisi jakamassa noita olen-angsti-teinix-vihaan-kaikki-asenteella
tyhmiä pissis ajatuksiasi, kuten tuossa aikaisemmin totesin niin olet
miellyttäjä-tyyppiä, sinulla on erittäin alhaiset mahdollisuudet onnistua parisuhteessa. Todennäköisesti löydät jonkun häkkilinnun, mutta onnea kuitenkin =D