Sonisphere katsomo

Sonispehere yleisökartassa on 2 lavaa miksi? ja onko katsomo jaettu osiin vai pääseekö kaikilla lipuilla sinne minne haluaa mennä?
2600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ostin juuri lipun, siis netin kautta tavallisen 89 euron lipun. Siihen ei tullut mitään paikka/alue -määritystä.. pitäisikö olla? Kone ei kyllä sitä vaatinut ja jostain syystä oletin, että festareille ei mitään erityistä paikkaa olisi.

Äänestä
  • Niin, siis Sonispherehän järjestetään samalla Kirjurinluodolla kuin Pori Jazz ja RMJ. Kyseessähän on siis puistoalue, eikä siellä ole mitään paikkoja. Sonispherehän on festivaali, ja eihän muillakaan festareilla myydä paikkalippuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huomasin, että kirjoitti:

Sonispehere yleisökartassa on 2 lavaa miksi? ja onko katsomo jaettu osiin vai pääseekö kaikilla lipuilla sinne minne haluaa mennä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu