Tietsikkanörtit

Minkälaisista tytöistä tietsikkanörtit ovat kiinnostuneita?
17547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Photoshopatusta Jessica Albasta.

Äänestä
  • TAI vaihtoehtoisesti d-kupit omaava japskityttö(=anime).

    Äänestä

...18-vuotiasta, hoikkaa bimboblondia.

Äänestä
  • kirjoitti nimimerkillä t.ATM?

    Äänestä

  • aikaisemmin kirjoitti:

    kirjoitti nimimerkillä t.ATM?

    Tämä on ainoa nimimerkki jota olen käyttänyt.

    Äänestä

Nuo ylläolevat kuvaukset käyvät hyvin joihinkin 16-25v poikanörtteihin. Itse pidän ihan tavallisen näköisistä naisista, kunhan ei ole älyttömän ruma ja tyhmä.

Äänestä

ole lihavia ja pitävät tietsikka nörteistä omina itsenään.

Tai en tiedä tarkkaan kun en itse ole sellainen koskaan ollut mutta tuon vaikutelman saanut.

Äänestä

No se olis ainakin toivottavaa, ettei toi puoli miehessä olis mikään ongelma naiselle. Siis ettei nainen yrittäis tukahduttaa ja kitkeä tota puolta pois tai tehdä siitä muutenkaan mitään numeroa. Antais sen olla miehen oma juttu, jos se kerran siitä tykkää jos kuitenkin saa aikaa ja huomiota yms. niin että tuntee olevansa miehen kanssa.

Äänestä

Kai minut perinteisillä kriteereillä luokitellaan ns. tietokonenörtiksi koska kuten tunnettua, kaikissa harrastuksissa joissa tietokone on elämää helpottava apuväline se mielletään ulkopuolisten silmissä tosiasialliseksi tarkoitukseksi.

Vastaus kysymykseen: Fiksuista. Ei siihen vaadita kuin vähän älykkyyttä ja kykyä keskustelemaan muustakin kuin Salkkareista.

Esimerkkeinä voisin listata viimeisen vuoden ajalta vaikkapa vajaa nelikymppisen tietokantaohjelmoijan, reilu parikymppisen ylipainoisen ravintolapäällikön, parikymppisen tekniikan opiskelijan, vajaa kolmekymppisen yh-äidin.. Ulkonäölleen laidasta laitaan epäilyksiä herättävästä poikatytöstä rehevään blondiin, temperamenttikin vaihteli hiljaisesta hiirulaisesta varsinaiseen ruutitynnyriin. Yhteistä kaikilla vain se että erottuivat fiksuudellaan joukosta edukseen.

Äänestä

tyttö hyväksyy miehen sellaisenaan, eikä stereotyyppisesti leimaa miestä siihen nörttiimagoon.

Äänestä

No sellaisista .jpg tytöistä.

Äänestä

Tytön tulee olla innokas nethack- ja star trek -fani, niin suosio nörttipoikien ja teekkareiden keskuudessa on valtava.

Äänestä

eikä vertaile tätä urheileviin alfauroksiin. Tietysti kiinnostus saman tyyppisiin asioihin on tärkeää. Itselleni plussaa jos tyttö on kiinnostunut animesta ja tykkää lukea fantasiakirjoja.

Äänestä

oikea vastaus hiukan yläpuolella, eli ainaski niistä tytöistä kenen sukunimi on Jpg. Mutta jos ihan tosielämän puolelta valkataan, niin luulen että niin tietsikkanörtit kuin muutkin nörtit (esim. minä) tykkäisivät sellaisesta naisesta, joka tykkää nörtistä sellaisena miehenä kuin tämä on. Ei me voida muuttua schwarzeneggereiks vaikka se tyttö niin kovasti toivoiskin.

Äänestä

itse pidän hoikista maalaistytöistä.. itsestäni tuli armeijan jälkeen kauhea nörtti.. melkein koko päivän aina tietokoneella, mutta pidän silti kroppani kunnossa..

Äänestä

Tietokoneaddiktina voisin sanoa, että täydellinen nainen olis joku fiksu, iloinen, hauska, luotettava ja menevä tapaus, joka saa mut eroon enemmän koneesta. Se miksi nyt vietän aikaa paljon koneella on aika paljon tästä sinkkuudesta johtuvaa. Mielellään jättäisin koneen vain työvälineeksi...

Ai niin.. sekin piti mainita, että vaikka en tällä hetkellä ole erityisen liikunnallinen (kävelyä ja sählyä), niin olisin siinäkin valmis kunnostautumaan innostavan naisen kanssa... Hmm. liittyköhän toi mihinkään.. no tulipa sanottua :P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö tuo kirjoitti:

Minkälaisista tytöistä tietsikkanörtit ovat kiinnostuneita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu