söin juhannus-aattona uusia perunoita ,silliä ja grillimakkaraa yli lain suositteleman rajan ja minulla on VUOSISADAN ÄHKY !
Onko suolihuuhtelu ainoa keino päästä balanssiin ?
Onko suolihuuhtelu ainoa keino päästä balanssiin ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Riippuu millä dieetillä.
Suurin osa dietteistä on sellaisia ettei niitä saa pilalle yrittämälläkään.
;=)) terveisin
kohtaloni ???
jos olet syönyt koko vuoden ajan oikein. Minäkin söin aattona uusia perunoita munavoin kanssa mutta en ollutkaan syönyt niitä kuin vuosi sitten juhannusaattona. Makkaraakin grillattiin ja makkara oli Maalaistuote Vatajan grillimakkaraa, joka on jauhoton, sokeriton, lisäaineeton, soijaton ja lihapitoisuus 78%. Rasvaa siinä oli kiitettävät 25%.
Ei minulla mitään ähkyä eikä sinullakaan syytä huoleen jos syöt vähähiilihydraattisesti koko vuoden niin juhannuksena voit syödä uusia perunoita ja eihän niitä uusia perunoitakaan kannata syödä kuin muutama jos on lihaa, silliä, kalaa ja salaattia paljon tarjolla.
Köyhä on sellainen juhannusateria jossa on vain halpaa jauhogrillimakkaraa ja uusia perunoita tarjolla.
Terve kj
olet aivan oikeassa.
terveisin
ja Juhannuksen toivotukset. Ei näiden ruokahommien kanssa kenelläkään järkevällä ihmisellä ole ongelmia eikä tule ähkyä kun syö monipuolisesti lihaa, kalaa, salaattia ja OIKEAA makkaraa. Jokunen uusi peruna ei ketään saata ähkyyn, mutta trolli voi joutua siihen kun syö vain perunaa ja jonkun hassun aletarjouksesta ostetun jauhopötkylän, joita Suomessa myydään sisäänvetotuotteina 1€ 4 kpl. 400g. Vatajan makkaroista maksoin samasta määrästä 4€
kj
En minä ainakaan, vaikka diabeettikkona joudun karsimaan hh vähän rajummin koe sit minään ongelmana.
Vika on siinä että monet alkavat puhua rasvadieetistä.
Asia on enemmän niinkuin ruotsalainen lääkäri jolla myös on diabetes totesi: "mikä rasvadietti, mielummin haluan kutsua sitä nautintodieetiksi".
Kyllähän ruoka on hyvää kun se tehdään rehellisistä, kunnon raaka-aineista.
Kohta lomalle savoon ja rantakalan syöntiin. Todellista terveysruokaa. Kilo muikkuja ja 400 gr voita, sipuli suola ja pippuri. ja sitten ääntä kohti.
ystävällisin terveisin
,,,,kuin Härköstä hyvä ruoka !
ja sitten välittömästi istumaan " SYÖTYJEN LEIPIEN MAKASIINIIN " KYLLÄ SE SIITÄ,,,,,,,,,,
terveisin VHH- päivystys !