Kiinalaista roskaa

.................

8

900

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ¤¤¤

      vào thị trường Trung Quốc, xin vui lòng không ostako chúng. Crash kiểm tra báo cáo rằng Trung Quốc là hầu như không thể sống sót nếu xảy ra đụng xe.

    • ei kiaa.

      Olen kanssasi samaa mieltä autojen joutuessa kolariin,niin ihme jos henkiin jää pienistäkin kolareista,jouduin itse kehä kolmosella todistamaan tilannetta kuinka Kia Ceed ajoi volvo S90 perään ja se kia meni aivan tohjoksi ja kuski ja matkustaja jouduttiin palomiestenavulla irroittamaan autosta,volvossa olleet vanhempi nainen ja mies selvisivät säikähdyksellä,silloin ajaattelin onkohan omani toyota corollakin tehty samoin kuin ceedi,mutta sanoivat korpivaaralla ,ettei autoilla ole mitään tekemistä keskenään,ainoastaan Kia on kopioinut sen suositun corollan mallin,minkä itse omistan.

      • OcuTsiDsg

        Ensinnäkin, Kia on Etelä-Korealainen merkki, toiseksi tuskin on turhaan viittä tähteä saanut kolaritestissä:
        http://www.autoliitto.fi/testit_ja_ajoneuvot/kolaritestit/?x1544657=2337173
        Vai meinaatko, että täysin periksantamaton kori olis turvallisin vaihtoehto?
        Kolmanneks... Vai kopioitu tojohojosta? :D
        Päivitäs nyt hiukan tietojas ennenkuin rupeet täällä latelemaan suuria viisauksias.


    • mmm.

      Jospa nyt ensin odotetaan, että niitä kiinalaisia autoja saadaan tänne myyntiin. Sen jälkeen on varmaan jo tietoa niiden kolariturvallisuudestakin.
      Kaikki kehittyy. Ei ole pitkäkään aika taaksepäin, kun kolaritestissä heikompaan kastiin joutuivat mm. Mercedes Bentz, Audi ja Saab. Nyttemmin nekin jo ovat kehittyneet turvallisemmiksi. Tämä Euroopassa tehty testi julkaistiin Suomessa Tekniikan Maailma-lehdessä.

    • Retkuilija

      voi Kiinasta tuoda, kaikki muu boikottiin!

      • mutteri möösä..

        länttä.. Ostetaan edelleen euroopassa tehtyä kiaa.Kyllä sakemannit kelpaa myös.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      139
      7687
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2952
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      333
      1863
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      271
      1514
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      121
      1319
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1179
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1082
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      986
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      962
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      941
    Aihe