APUA ROLAND

Terve!! Mulla Roland R8 rumpukone ja ongelma on!!! Kun teen tyhjään patterniin vaikkapa 01 kompin niin se on vain 1 tahdin mittanen!!!! Miten saan siihen TAHTEJA LISÄÄ!!!!???? Auttakee Kiitos
3154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tahdin pituutta...sitten oikea qvantisointi asetus ja eiku naputtelemaan

Äänestä
  • pituutta vaan tahteja lisää!!!!!!!!!

    Äänestä

  • akoako kirjoitti:

    pituutta vaan tahteja lisää!!!!!!!!!

    PTN 2 seuraavana ptn3 sitä seuraava jne..samoja ptn voi käyttää niissä kohdin missä on sama komppi..kuin kaikki on tehty teet niistä songin eli naputtelet ptn siinä järjestyksessä kuin biisi menee niin se soittaa ne siinä järjestyksessä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


akoako kirjoitti:

Terve!! Mulla Roland R8 rumpukone ja ongelma on!!! Kun teen tyhjään patterniin vaikkapa 01 kompin niin se on vain 1 tahdin mittanen!!!! Miten saan siihen TAHTEJA LISÄÄ!!!!???? Auttakee Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu