taukoviikko

hermoilen tällaista, kun nyt on ensimmäinen taukoviikko nuvaringistä käynnissä, mutta vuotoa ei vain näy (kolmas päivä)... samaa tiputteluvuotoa, ruskeaa niukkaa vain, mitä on esiintynyt koko ajan renkaan laitosta lähtien. Kannattaako panikoida sen enempää, ja odotella seuraavaa taukoviikkoa?
395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nuvaringin pakkauksessa on käyttöohje. Mitä siinä sanotaan tilanteesta, jossa tyhjennysvuoto ei tule?

Äänestä
  • jäkäjäkä

    Äänestä

ehkäisytehoon vaikuta mitenkään se milloin se vuoto tulee tai vaikkei nyt tulekaan.. Ei nyt kannata sen takia panikoida, odota ainakin ja katso miten seuraavalla taukoviikolla käy..

Itse käytin ennen nuvaringiä ja vuoto alkoi yleensä kolmantena päivänä, eli ei ole sinulla vielä edes "myöhässä" vaikkei vielä alkaisikaan.. voi ihan hyvin alkaa vaikka parin päivän päästä :)

Malttia, kyllä ne "kierrot" siitä tasaantuu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä vuoto? kirjoitti:

hermoilen tällaista, kun nyt on ensimmäinen taukoviikko nuvaringistä käynnissä, mutta vuotoa ei vain näy (kolmas päivä)... samaa tiputteluvuotoa, ruskeaa niukkaa vain, mitä on esiintynyt koko ajan renkaan laitosta lähtien. Kannattaako panikoida sen enempää, ja odotella seuraavaa taukoviikkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu