kielilävisys helsingissä?

Moi!
mikä on hyvä paikka helsingissä ottaa kielilävistys?ja mitä se suurinpiirtein korun kanssa maksaa?
pitkäaikaisen haaveeni meinaan toteuttaa kun vaan löytyisi hyvä paikka,ei aikaisempaa lävistyskokemusta helsingin alueelta..
2141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse otin kieliläväni the ducks tattoossa itäkeskuksessa, mut varmast löytyy laadukkaampiaki paikkoja. Harness on kuulemma oikeen hyvä, löytyy keskustasta. Googleta toki lisää sanalla harness. Kyllä tää munki lävä on hyvin tehty ja hygieenisesti, ei siin mitään.

maksoi vaihtokorun kanssa ( siis reikä, alotuskoru ja vaihtokoru ) 45e, mikä on mielestäni melko kohtuullista.

Äänestä

ite otin kieli sekä kulmalävistykseni edellisenkin suosittelemassa harnessissa, harnessin sivu on ihan harness.fi ja sieltä näät hinnat yms. hinta saattaa olla hieman korkeampi kuin muissa paikoissa, mutta niin on parempi myös lävistäjän ammattitaito( :

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sulo31 kirjoitti:

Moi!
mikä on hyvä paikka helsingissä ottaa kielilävistys?ja mitä se suurinpiirtein korun kanssa maksaa?
pitkäaikaisen haaveeni meinaan toteuttaa kun vaan löytyisi hyvä paikka,ei aikaisempaa lävistyskokemusta helsingin alueelta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu