mikä ihme,

minulle tullut.Haen innokkaan seuraa,ja kun alan kirjoittelemaan jonkun kanssaa,niin alkaa tulla muita tunteita.
Eli,jotenkin huomaan,miten mukavaa on elää ja asua yksin,takana on kyllä pitkä parisuhde.
Olisko tässä syy,miksi usein loppuu ennekuin on kunnolla alkanutkaan nettideittailu.
5239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Monet nettideitissa ovat vain pyörimässä ja kattelemassa joko juttuseuraa tai sitten lyhyttä kivaa suhdetta jossa ei ole vaikeuksia vaan pelkkää hyvää.

Etsitään spontaanisuutta, positiivisuutta ja flirttiä sekä pikaista seuraa ja huomiota eikä oikeastaan muuta.

Eihän siinä mitään mutta hyvä kertoa siitä sille toiselle osapuolelle, mielellään heti alussa.

Itsellä tosin suurin osa noista nettikontakteista ei herätä suuria intohimoja johtuneeko ettei tuo nettideittailu oikein sovi minulle.

Äänestä

poistin profiilin.
Siis onkohan yksin parempi sittenkin olla.
Mietin kait täs painaa se entinen epäonnistunut suhde ja paljon.
Livennä joskus jos löytää kunnon ihmisen se tärkeää.
On muutakin elämää kun netti,sitä paitsi tuntui että netti sitoi.
Jännitteet teki huonoa itselle.Nyt tuntuu ihana vapautuneelle olo ja saa olla ja mennä.En usko et netistä löytyy elämän onni, aika erilaisia ihmisiä siel pyörii.Monet valittaa että ne ei löydä ihmistä jne.Ja netistäkään ei löydy hyvää.Mutta nyt eletään ei surra

Äänestä
  • MIkä ihmeen " prof.." Professoori?!

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    MIkä ihmeen " prof.." Professoori?!

    tuota,missä pyydetään puhumaan suomea.
    Joku tahallaan häiriköi!
    Jokainen ymmärtää,että oli kysymyksessä profiili

    Äänestä

  • oikea aloittaja kirjoitti:

    tuota,missä pyydetään puhumaan suomea.
    Joku tahallaan häiriköi!
    Jokainen ymmärtää,että oli kysymyksessä profiili

    joka tekee tuota koko ajan, esiintyy ketjujen 'aloittajana'. Yleensä hänen kielensä on vielä ala-arvoisempaa kuin tuossa edellä. Veikkaisin, että hän on joko hyvin nuori, tai mielenterveysongelmainen. Hänen mielestään se on kauhean nokkelaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

minulle tullut.Haen innokkaan seuraa,ja kun alan kirjoittelemaan jonkun kanssaa,niin alkaa tulla muita tunteita.
Eli,jotenkin huomaan,miten mukavaa on elää ja asua yksin,takana on kyllä pitkä parisuhde.
Olisko tässä syy,miksi usein loppuu ennekuin on kunnolla alkanutkaan nettideittailu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu