kyllästynyt

gtikhjti9u

olen tässä parin kk:n sisällä huomannut, että olen totaalisesti kyllästynyt metallimusan kuuntelemiseen. ennen kuuntelin koko ajan melodista death metallia (suosikkini kalmah). kun taas nyt, jos yritän kuunnella, niin tulee sellainen omituinen olo, että:
- hoah.. jotain meteliä vaan... voimakkaat kitarat, rummut, joku huutaa...

tollasta...

ainut musiikkityyli tässä lähiaikoina, joka nappasi, on klassinen.

lähettäkää pliis jotaa linkkejä jostain kunnon taidokkaasta mätöstä tai jostaa, muuten varmasti myyn levyt pois ym...

ps. sori tuskin ketään edes kiinnostaa mun ongelmat...

1

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • timanttikoira

      Nyt hiukan ihmetyttää että että miksi tämä musiikin kuuntelu on niin vakavajuttu. Voin tässä kolmenkymmenenvuoden metalli historialla sanoa että kuuntele ihmeessä välillä jotain muuta , mutta älä myy levyjä sillä niitä tulet kaipaamaan varmasti.

      no , heitetään pari bändiä jotka itselläni toimii aina ( ei tosin metallia);
      Kingstone wall , Fate No More ja vanha YUP. Kuuntelet noita heinäkuun ja sit alkaa elokuussa jo tekee mieli hiukan raskaampaa.

      Ah, no Carcass toimii kyl ihan aina :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      137
      2001
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      129
      1639
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1506
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      88
      1423
    5. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      32
      1391
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      132
      1214
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      50
      1100
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      24
      1099
    9. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1021
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      51
      894
    Aihe