Miettikääpä tämän itävaltalaisen journalistin väitettä, jolle on nimittäin taustoja faktoista.
http://www.infowars.com/journalist-files-charges-against-who-and-un-for-bioterrorism-and-intent-to-commit-mass-murder/
http://www.infowars.com/journalist-files-charges-against-who-and-un-for-bioterrorism-and-intent-to-commit-mass-murder/
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=CDxZ7PX8YGI&feature=related
.. amerikkalaisia sotilaita sairastui lääkeiden käyttö jälkeen .http://www.youtube.com/watch?v=npWPwLcUyw0&feature=related
http://news.ronatvan.com/2009/06/22/ukrainian-jews-denies-their-role-in-the-holodomor-affair-that-killed-millions-of-white-christians/
Tiedätkö mikä on journalisti ja miten sellaiseksi tulee? mitä eroa on journalistilla ja journalistilla?
Journalisti on henkilö, jonka lahjat riittäisivät korkeintaan ranskalaisen Siwan kasalle, mutta sitä työtä hän ei halua tehdää, vaan alkaa kirjoittaa mielikuvitustaan paperille. Sorry se olikin kirjailija.
No, mutta jouralisti on melkein samanlainen. siis henkilö joka ei halua tehdä "oikeita töitä" (olla trukkikuski tai siwan kassa) vaan haluaa siistiin sisätyöhön, mutta lahjat eivät riitä aidolle akateemiselle uralle.
Hänen henkiset lahjansa, ymmärrys ei riitä esim. kemistiksi, fyysikoksi, lääkäriksi, jne. vaikka halu arvostettuun ammattiin olisi kova. Mutta kun ei riitä, niin ei. Tässä tietysti katkeroituu ja kun vielä käy niin, että ei edes ymmärrä oikeiden tiedemiesten tekstejä, niin hän pitää niitä itseensä kohdistuneina huijauksina - ai, sorry, tuohan on salkkari. No, mutta tämä siistiä sisätyötä haluava laiskuri alkaa siis kopioida toisten juttuja ja lahjattomuutensa takia sotkee oman mielikuvituksensa mukaan. Hölmöimmät alkavat uskoa tuotoksiinsa itsekin. Muut vaan jatkavat huijaustaan, koska sillä saa leivän. Joukkoon mahtuu vain muutama tutkiva journalisti, jotka tuovat "työllään" jotain lisäarvoa yhteiskunnalle. Edes Hesarin toimittajista ei ole kuin pieni osa kirjoittamistaan asioista jotain ymmärtäviä. Puhumattakaan nyt sitten näistä "free-lancereistä", joita kukaan ei edes palkkaa, mutta joiden pöllöjä juttuja on kiva aika-ajoin julkaista vähemmän arvostetuissa lehdissä, silloin kun oikeita uutisia maailmalta ei ole. Näin saadaan myyntiä nostettua koska salkkarit hyökkäävät ostaamaan niitä numeroita.
Mitäs jos pidettäisii oikea lääketiede ja oikeiden asiantuntijoiden lausunnot ja asiasta yhtään mitään tietämättömien, heikkolahjaisten "journalistien" keitokset omina asioinaan? Ai ei vai - joo, silloinhan tämäkin palsta kuolisi.