Blascolla meikki

Hei,

Ostin juuri elämäni ensimmäisen blascon meikkivoiteen ja mietin että kun se kerran on niin peittävä ja luo mattapinnan niin kuuluuko se kanssa vielä käyttää puuteria? Ja jos kuuluu niin millaista...huolisin vaikka esimerkkejä hyvistä merkeistä.

Miten meikkivoide muuten käyttäytyy, jos aamulla meikkaa, pysyykö meikki mattapintaisena läpi päivän vai alkaako naama kiillellä myös tämän meikin kohdalla jo iltapäivästä?

Kiitos jo etukäteen vastauksista :-)
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

HEI! Olen käyttänyt Blascon meikkivoidetta vuosikausia. Ihoni on niin maidonvaalea, että keneltäkään toiselta merkiltä en silloin kymmenisen vuotta sitten löytänyt sopivaa sävyä. Aamulla levitän voiteen luonnokumisella (Blascon omaa "mallistoa")sienellä huolellisesti koko kasvojen alueelle. Voiteessahan on mukana UV-suoja. Jos olen esim. töistä suoraan menossa jonnekin, niin saatan laittaa ihan vaan "tavaratalo" puuteria sipaisun poskiin ja nenänpäälle. Muuten voidetta ei tarvitse koko päivänä edes ajatella.Kasvot ovat luonnollisen näköiset, ei kiillä, mutta eivät ole tukkoon puuteroidun oloisetkaan! Ei mene "vakomaiseksi" eikä ole tullut finnejä tai mustapäitä, vaikka joka päivä käytän meikkivoidetta. Loistotuote, jota en koskaan suostu vaihtamaan!! Hintava, mutta kyllä se sitten riittääkin! Melkein vuoden, vaikka joka päivä käytän! Isommat tavaratalot ainakin silloin tällöin myyvät tarjouksessakin tätä!
Onnittelut hyvästä valinnasta, olen varma, että olet tyytyväinen.

Äänestä
  • Kiva kuulla ettei rahat menneet täysin hukkaan :-D Nyt tosin huomasin että vaikka myyjä avusti sopivan sävyn valinnassa niin taitaa kuitenkin olla hieman liian tumma (olive lite 2), katselin netistä että jos tekisin kaverin kanssa tilauksen usa:sta ja tilaisi olive lite 1 ja alabaster sävyt...talvella ainakin tulen tarvitsemaan vaaleamman sävyn.

    Kiitos vielä vastauksesta :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuotteeseen tutustumassa kirjoitti:

Hei,

Ostin juuri elämäni ensimmäisen blascon meikkivoiteen ja mietin että kun se kerran on niin peittävä ja luo mattapinnan niin kuuluuko se kanssa vielä käyttää puuteria? Ja jos kuuluu niin millaista...huolisin vaikka esimerkkejä hyvistä merkeistä.

Miten meikkivoide muuten käyttäytyy, jos aamulla meikkaa, pysyykö meikki mattapintaisena läpi päivän vai alkaako naama kiillellä myös tämän meikin kohdalla jo iltapäivästä?

Kiitos jo etukäteen vastauksista :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu