juuri hetkauta, koska miehen musiikilliset ansiot olivat olemattomat. Hetkauttaako/koskettaako hänen kuolemansa sinua?
Jacksonin kuolema
8
314
Vastaukset
- meliini
Ja niin hetkauttaa monia muitakin.
Musiikillisia ansioita on monia. Levyjä on myyty miljoonia, miljoonia, miljoonia kappaleita. Musiikkivideot tulivat järkyttävään suosioon Thrillerin jälkeen. Michael teki itse kaikki hittinsä, ja niitäkin on useita. (Billie Jean, Leave me alone, Beat it, Thriller, They dont care about us, Black or white, Dirty Diana...) Siinä jo pari.- on paskaa
verrattuna klassisen musiikin sävellyksiin. Sitä tarkoitan tällä musiikillisten ansioiden puutteella. Noita ansioita kun ei mitata levymyynnissä. Massat kun harvoin ovat kovin arvostelukykyistä porukkaa.
- ............
on paskaa kirjoitti:
verrattuna klassisen musiikin sävellyksiin. Sitä tarkoitan tällä musiikillisten ansioiden puutteella. Noita ansioita kun ei mitata levymyynnissä. Massat kun harvoin ovat kovin arvostelukykyistä porukkaa.
nyt klassista jaksaa kuunnella? Itselleni on aivan sama, kuinka nerokkaasti klassiset kappaleet ovat tehty. Ainut millä on väliä, on se kuinka hyvältä musiikki korvaan kuulostaa, eikä klassinen vaan kolahda paria poikkeusta lukuunottamatta.
- e4eeeetee
on paskaa kirjoitti:
verrattuna klassisen musiikin sävellyksiin. Sitä tarkoitan tällä musiikillisten ansioiden puutteella. Noita ansioita kun ei mitata levymyynnissä. Massat kun harvoin ovat kovin arvostelukykyistä porukkaa.
En minäkään välitä MJ:n musasta, mutta kyllä se nyt pitäisi myöntää että melkoisesti on saanut aikaan. En ymmärrä tätäkään asennetta että kaikki mikä myy on "kaupallista paskaa".
- no joo
Olet vain niin vitun katkera kun olet itse vain joku tavallinen tollo!! Ja täysin vielä sivistymätön!
Kypsy siihen!!!! - aimisjuu
että on MJ:n musiikilliset ansiot olemattomia?
mielipiteensä kullakin.- näköjään edes
mitä oikea musiikki on. Kuuntele esim. Brahmsin 1. sinfonia ja Bachin 1. Brandenburgilainen konsertto, niin ehkä asia valkenee.
- avaamatta
voi avautua valolleen.
Ikkunaansa raottamatta
voi nähdä olennaisen.
Mitä enemmän tietää,
sitä vähemmän ymmärtää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1428077KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237121Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693643Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521403280Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092804Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442338- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457