heip! te jotka käytätte tigin tuotteita,voisitteko antaa vinkkejä,mikä ois hyvä valinta. hiukseni ovat värikäsitellyt ja luonnonkiharat,lähinnä taipuisat.ajattelin hankkia joko oatmeal and honey,self absorbed tai dumb blonde hoitoaineen.hiukseni ovat suht hyväkuntoiset,päälimmmäiset hiukset hiukan huokoiset ja huonokuntoisemmat.tykkään hoitoaineesta joka huuhtoutuu helposti hiuksista.kokeillut oon muutaman kerran curls rock shampoota,muurten ok,mutta en kauheesti tykkää tuoksusta.tigejä en muuten oo käyttäny.hiukseni ovat puolipitkät ja normaalivahvuiset.tietty shampoistakin voitte antaa vinkkejä.tigejä vaan paljo kehutaan
tigin shampoot js hoitsikat
ei kokemusta
1134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tigi ei ehkä ole juttusi. Kaikki sen tuoksut ovat karkkimaisia ja makeita.
Curls Rock on kevyimpiä ja sillä saa ilmavat hiukset, tykkään käyttää itse varsinkin kesällä tai jos olen menossa ulos ja laittamassa hiuksiani.
Dumb Blonde on aika raskas, pitkässä käytössä voi tulla semmoiset rasvaisen oloiset "limahiukset". Minulla kova ja käsitelty hius, niin sopii, mutta mietin tuota luonnonkiharaa, että ei ehkä paras.
Värjätylle hiukselle parasta olisi sulfaatiton shamppoo, silloin väri ei haalistu. Tigiltä se on mustikanhajuinen Fashionista. Minusta se ei ole kovin hyvin hoitava, joten käytän vain silloin tällöin. Värjätylle hiukselle ehdottomasti parempi (mutta myös kalliimpi on Lanzan sarja, http://www.lanza.com/products/display_products_overviews.sd?iid=10. Olen aivan hullaantunut noihin tuotteisiin.
Jos haluaa säästellä, mun mielestä Bonacure on kevyt, helposti huuhtoutuva ja kosteuttava, oikein hyvä vastine rahoille. Itse käytän TIGIn välillä Color Save shampoota ja hoitoaineeksi Repair Rescue- pikahoitoa.