Titanic
(edelleenkin pitäisin tätä aatelinen nainen/tallipoika-asetelmaa hyvin epätodennäköisenä...)
Hiljaiset sillat
(uskomatonta mutta totta...Clint Eastwood itkee-tosin hän kääntää katseensa pois kamerasta. *hämmentynyt*)
http://www.youtube.com/watch?v=OVxTVvc4OYM&feature=related
Sopeutumattomat
(pääosanesittäjä (Marilyn Monroe) on kaunis kuin kuva, mutta mikään ei auta; elokuvan juoni on omituinen ja konservatiivisia katsojia inhoittaa se, että nainen menee kolmen miehen seuralaiseksi kesämökille :/
http://www.youtube.com/watch?v=Dyr4zXZsgIA
"Vähän realismia mukaan, kiitos"
MarttyyriMallari-TTt
Nyyhkyelokuvat
13
171
Vastaukset
- sirpamaikkarilta
Viimesimmäks oon itkeny kunnolla elokuvassa Poika raidallisessa pyjamassa. Jos en ois leffassa ollu niin täyteen ääneen oisin hysteerisenä huutanu. Ei ollu kyllä rakkauselokuva.
Rakkauselokuvat tuppaa enemmänkin naurattamaan. Brokeback Mountain tosin vielä näkemättä. =(olet sitten säästynyt paljolta, kun et ole ko. elokuvia nähnyt.
"Joskus on vain pakko uhrautua :)"
MarttyyriMallari-TTt- sirpamaikkarilta
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
olet sitten säästynyt paljolta, kun et ole ko. elokuvia nähnyt.
"Joskus on vain pakko uhrautua :)"
MarttyyriMallari-TTtkyllä aion kattoo. Ei oo vaan vielä saanu aikaseks.
- tuo tuli
sirpamaikkarilta kirjoitti:
kyllä aion kattoo. Ei oo vaan vielä saanu aikaseks.
eilen illalla Yle Teemalta ja oli ihan hyvä...
- sirpamaikkarilta
tuo tuli kirjoitti:
eilen illalla Yle Teemalta ja oli ihan hyvä...
tulla Pride-viikon kunniaks. Oon vaan ostanu sen jo aikaa sitten DVD:nä mutta en oo saanu aikaseks et oisin kattonu. Kun pitäs perehtyy paremmin laitteen käyttöön.
sirpamaikkarilta kirjoitti:
kyllä aion kattoo. Ei oo vaan vielä saanu aikaseks.
se kokemus on sitten vielä edessä päin...
http://static.iltalehti.fi/paakirjoitus/paakkari3108STL_pk.jpg
"Yhteinen ystävämme :)"
MarttyyriMallari-TTt- sirpamaikkarilta
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
se kokemus on sitten vielä edessä päin...
http://static.iltalehti.fi/paakirjoitus/paakkari3108STL_pk.jpg
"Yhteinen ystävämme :)"
MarttyyriMallari-TTthyvää tahtovaa ihmistä pelotella keskellä lomahellettä!!!!!!!!! Stubbi vielä viereen niin kokemus olisi täydellinen.
sirpamaikkarilta kirjoitti:
hyvää tahtovaa ihmistä pelotella keskellä lomahellettä!!!!!!!!! Stubbi vielä viereen niin kokemus olisi täydellinen.
on lakini:
http://www.nato.int/multi/2008/080819c-mfa-osce-press/photos/images/080819c-001.jpg
"On vaikeaa löytää sellaista kuvaa, jossa hän ei hymyile"
MarttyyriMallari-TTt- sirpamaikkarilta
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
on lakini:
http://www.nato.int/multi/2008/080819c-mfa-osce-press/photos/images/080819c-001.jpg
"On vaikeaa löytää sellaista kuvaa, jossa hän ei hymyile"
MarttyyriMallari-TTtonki toooooooodella älykkään näkönen. Ilme samanlainen kun esikuvallaan Bushilla.
- Sillat
oli niin lälly. Niinku Serpico joskus sanoi, on oksettavaa kattoa jonkun kotirouvan ja kulkuäijän nyyhkysuhdetta:D
eikö hän ollut tämä naisten lellipoika? :)
"Aina samaa mieltä heidän kanssaan..."
MarttyyriMallari-TTt
NYYHKYLEFFAA KATSELLESSA???
on tietenkin, mutta täytyy toimia niin, että seuralainen ei huomaa mitään.
"Itke siinä sitten kun toinen osapuoli on onnellinen :)"
MarttyyriMallari-TTt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",135005Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433655Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912266- 1351927
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421903Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee411818Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1161566- 1381435
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551226Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641175
