Kenellä...

palstalaisella

on sun kanssa yhteneväinen musamaku.. edes joskus?

Oletteko muutoin samankaltaisia.. esim tänne kirjoittelun perusteella?

8

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vänksy

      Mulla on niin laaja musiikkimaku sitten jos ylipäänsä musiikkia kuuntelen, et varmaan aika monella. Mutta en hirveesti musiikkia kuuntele, että varmaan eniten mun kanssa samanlainen olisi toinen, joka ei paljoakaan musiikkia kuuntele - paisi kännissä tietysti kaipaan sitä.:)

    • dayum

      Halukkaat voivat lukea vänkyrän vastauksen uudelleen. Jotensakin suunnilleen noin se menee minullakin, liian laaja musiikkimaku ja harvemmin kuuntelemalla kuuntelen. Paitsi autossa menee taustamusana.

    • en tule palstalle musiikin takia

    • tosivaitaru

      näyttää joskus olleen samanlainen musamaku ainakin hetkellisesti. Mun musamaku nyt on niin pervoa ja laidasta laittaan, että ei siitä ota itsekään aika ajoin selvää. Treenatessa kuuntelen aivan toisenlaista musaa mitä muulloin.

      Ainoa mikä rikkoo, on rap ja sellainen animaalinen mörinä, josta sanoista saa selvää...lähinnä toivoo kyseisen artistin tuupertuvan ennen seuraavaa rääkäisyään. Jaksa nyt esimerkkejä kaivella.

      Musasta tuli mieleen, miten eri tavalla ihmiset voivat samaakin kappaletta tulkita.

      Kai se on sama kuin taiteessa yleensäkin. Minä näen taulussa kepeyttä, toinen epätoivoa ja murtunutta mieltä.

    • on aika lähellä, kuten tänäänkin tuli taas todettua:)

    • zisel

      Periaatteen miehen kans käy musamaku yhteen. Sitten Kukkomies joskus laittoi hyviä musalinkkejä kans :) Ainiin, Geniollakin on joskus tosi hyviä biisi-linkkejä.

    • ...

      Niin?

    • scale__

      muu on niin hurahtanut Apulantaan ja muutamaan muuhun kotimaiseen bändiin, kuin mä. Toisaalta mun maku on aika laaja, että varmasti se on välillä yhteneväinen yhden jos toisenkin kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5684
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      54
      1795
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      25
      1289
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      1101
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1085
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1027
    7. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      142
      983
    8. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      63
      972
    9. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      948
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      945
    Aihe