Eikö miehelle riitä seksi oman kultansa kanssa?
Miksi pitää jotain pornoa vielä katsoa toisinaan?
Vaikka tyttöystävää asia ahdistaa, eikö sillä ole mitään merkitystä?
Pornoa katsotaan sitten salaa tyttöystävältä kun t.ystävä ei ole kotona.
Miksi pitää jotain pornoa vielä katsoa toisinaan?
Vaikka tyttöystävää asia ahdistaa, eikö sillä ole mitään merkitystä?
Pornoa katsotaan sitten salaa tyttöystävältä kun t.ystävä ei ole kotona.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Porno kuule piristää seksielämää :) Ei saa ihan niin huono itsetunto olla, että suuttuu tuosta :)
Me katsotaan poikaystävän kanssa usein pornoa kahdestaan.meillä on videoita ja dvd leffoja.Siitä saa hyvin vinkkejä seksielämään ja muutenkin kiva katsella.Voit rohkeasti katsella poikaystävän kanssa.
Me ainakin nauretaan vaan jos on jotain huvittavaa esim:asennoissa..Kivaa on ja aika kuluu..ja heti sen jälkeen seksiä pääälle.
en ottanut pornoa niin vakavasti ja katseltiinkin jotain yhdessä.
Sitten minulle vaan tuli sellainen etten halunnut enää ja se alkoi ahdistaa minua.
Jos olen kuullut, että meillä on jotain siihen liittyvää materiaalia, suutun ja alan itkemään.
alentavaa ja kun minua ei ne miehet kiinnostava. Poikaystäväni sanoo aina, että onhan siinä miehiäkin, mutta kun ei muut kiinnosta edes katsella.
Katson vaan niitä naisia, että tollainenko pitäisi olla yms.
Vaikka kamalia lutkiahan ne kaikki, ja täyttä silikonia.
Mun mielestä itseäänkin arvostavalla naisella on täysi syy loukkaantua jos oma kulta katselee pornoa.
Olen itse myös ollut tilanteessa, jossa poikaystävä väitti, ettei omista pornoa, mutta kappas vaan kun sitten yllätin hänet itseteosta kerran kauniina päivänä.
Ensinnäkin porno on usein naista esineellistävää, eikä naista kunnioittava mies mielestäni saisi kiihottua siitä (tiedän kyllä, että usein näin kuitenkin on). Toiseksi mielestäni parisuhteessa miehen pitäisi kiinnostua vaan oman tyttönsä alastomasta vartalosta (myöskin toiveajattelua, tiedän).
Koska todennäköisesti, et saa kitkettyä tätä loukkaavaa tapaa kundistasi ilman, että saisit hirvittävän bichin leiman, niin ryhdyppä vastaiskuun. Lähde kiertelemään tyttöjen kanssa vaikkapaHunks-strippariryhmän keikoille ihastelemaan näitä ihania hikisiä, lihaksikkaita heteromiehiä. Ja jos kundillas on jotain vastaansanomista niin älä välitä, jatka vaan touhua...anna maistaa omaa lääkettään!
Ehkä ei kovin aikuinen ratkaisu ongelmaan, mutta saattaa toimia.
itsetyydytyksestä ja fantasioinnista. Voi olla että haluaa vaan orgasmin, joska on ollu vaikka vittumainen päivä. Ei tartte kehittää mitää tarinaa päässään, kun katsoo sisää-ulos-sisään-juttua dvd:ltä ja vetää samalla käteen.
Riittää kun kattoo, että penis menee pilluun UUUH. Ei tartte edes fantasioida, että MINUN penis menee nyt TUOHON pilluun. Muijillakin voi olla jotain raiskausfantasioita, mutta kerro ykskin joka haluaa oikeasti tulla raiskatuksi?
Sitte 3 minuuttia, ruiks, kuivaus verhoihin ja unta palloon. Ai että ku tuli uni kivasti.
Naiset jostain ihme syystä kuvittelee, että tässä on kyse nyt hänestä tai seksistä hänen kanssaan. Haluatko todellakin, että tuo äskeinen liitetään sinun kanssasi touhuamiseen?
Kuinka moni nainen kattelis vaikka viikon sitä, että äijä tulee himaan, vetää sulta mekon korviin päivää sanomatta, rynkyttää parissa minuutissa lastin sisään ja menee nukkuun? Sitte ois taas palstalla ilmotus, että nyyh, mun mies runkkaa minuun!
Sitten kun ei vituta ja on energiaa, niin mieluummin sitten harrastaa ihan oikeaa seksiä sen kumppaninsa kanssa. Jos on 4 päivää jo tehny 12h päiviä ja pitäis vielä orkun takia lämmitellä toista 30 min ja tehdä asiat niinku muija haluaa, niin väheneekö stressi vai lisääntyy?
Sitten on taas se koulukunta, että kato vaa pornoa, mutta minä runkkaan sua. Joo onhan se kiva niinku vasurilla vetäis ja väärinpäin ruuhkabussissa.
Seuraava skenaarion jälkeen voisin tuhota kaiken pornon, mutta tuskin on ikinä tarpeen:
"Oliko rankka päivä?"
"Joo vittu se vitun asiakas tekis mieli tappaa se"
"Otas sen verran housua auki, että pystyy ottaa suihin"
..
..
..
"Onko vielä työasiat mielessä, kun ei tää oikee herää nyt?"
"No arvaa vaan. Imes kovempaa ja ynise samalla. Kato ylöspäin ja räpyttele silmiä"
..
..
"No nii! Nyt kontilleen tuohon ja sano mua rehtoriksi!"
..
..
..
"Huhhuh. Nyt hampaidenpesulle ja nukkuun."
"Otatko edes kainaloon vähäksi aikaa?"
"No vähäks akaa, mutta sitte pitää saada olla äksänä, että pystyy nukahtaan"
Ei tuu tapahtuun tässä maailmassa.
No siksi, koska nainen haluaa ajatella seksiä jossain mielessä romanttisesti, kahden ihmisen välisenä juttuna.
Eikä pelkästään mekaanisena aktina.
Naisen on vaikea ymmärtää, että mies ei tarvitse siihen mukaan tunteita lainkaan.
Jos nainen tyydyttäisi itseään katsellen Brad Pittiä niin väitän, että siinä on pakko olla edes jonkun laista tunnettakin mukana.
Ja yx asia mikä mua muuten häiritsee on se, että näiden leffojen naikkoset on vaan pilluja ja perseitä näille miehille, jotka niitä kattoo... Väitän, että nainen ei pysty niin helposti katsoa elävää ihmistä ja ajatella "sitä" pelkästään tarvetyydytyksen objektina.
Puhu omasta puolestasi.
Minä ainakin tyydytän itseäni katsellen pornoa. Kyse on mekaanisesta suorituksesta, kun panettaa eikä ole partneria lähellä. Sitäpaitsi itsetyydytys tuo hyvin unen.
Ei kaikkia naisia voi laittaa tuohon tunteet-pakko-olla-mukana-seksissä-muottiin. Jotkut meistä nauttivat seksuaalisuudestaan omalla tavallaan ja mielestäni se on yhtä oikea tapa.
Naisiin on vaan iskostettu tuo vanha ja "hyvä" käsitys että seksiä ei saa haluta seksin vuoksi ja tyydytystä varten. Naisen PITÄÄ aina tuntea. Huono nainen on sellainen joka vaan tarpeitaan tyydyttää ilman tunteita. Minun ei ole vaikea ymmärtää että mies ei tarvitse tunteita mukaan. Itsekin olen parhaat seksisessiot saanut mieheltä jonka kanssa minulla ei ollut mitään tunnesidettä. Tunsimme vain himoa toisiamme kohtaa, mutta muuten emme sopineet millään lailla yhteen.
Eli Pirun kanssa erittäin samaa mieltä.
Sinä sen sanoit, Piru ja naulan kantaan. Nainen on tyhmä olio, joka ottaa heti kaiken itseensä, ja itserakkaana kuvittelee, että maailma pyörii hänen siveytensä ympärillä. Tiedän, sillä naisena tunnen tälläisiä kanssasisaria. Kirjoitin juuri tuohon "pornovikainen"-keskusteluun pitkän viestin siitä, miten on mahdollista kieltää toiselta silmien käyttäminen ja ajatteleminen ja sitä myöten tunteminen kokonaan, miten porno voi olla niin suuri kompastuskivi? Eikös nykyajan naisten pitänyt olla itsenäisiä, fiksuja, itsevarmoja, avarakatseisia...
...
poikaystäväni sanoo, että hänen tarvitsee tydyttää tarpeensa noin, kun meillä ei ole seksiä.
Meillä oli tossa aika milloin meillä meni tosi huonosti, silloin ei ekana ole seksi mielessä.
Ja usein kun minä haluaisin, poikaystäväni on väsynyt yms.
On vaan inhottavaa ajatella, että kun minä olen poissa kotoa, hän runkkaa siellä pornoa katsellessa.
Ja tämä asia tulee välillä mieleeni meidän harrastaessamme seksiä, joten se vie minulta fiiliksiäkin.
Hän ei tajua, että loukkaa minua, vaikka kuinka perustelen.
Miehet ajattelee seksiä keskimäärin joka 7.sekunti. Miehillä kehittyy siemennestettä kokoajan ja sen on pakko jollain konstilla tulla ulos, jos ei seksillä/runkkauksella niin öisin spontaanilla siemensyöksyllä (lue bilsan kirjasta lisää).
Monilla miehillä orgasmi on tapa rentoutua ja purkaa stressiä, eikä sen saaminen vaadi kuin yksinkertaisen mekaanisen suorituksen ja mahdollisesti hiukan visuaalista stimulaatiota (porno). On myös naisia, jotka rentoutuvat tällä tavoin, eli pikaorkut ja uneen.
Lisäksi 99% miehistä tykkää katsella alastomia naisia, ilman sen syvempää merkitystä, ne ei siis haaveile yhteiselämästä ko. naisen tai naisten kanssa. Fantasiat ja niitten toteuttaminen on kaks ihan eri asiaa.
Oon henk. kohtaisesti sitä mieltä, et jos kerran mies (ja naisetkin) fantasioi muista seksikumppaneista on parempi et se fantasia kohde on Jenna Jameson tai Asia Carrera, kuin naapurin emäntä tai se hehkee vasta eronnut työkaveri, jonka kanssa se lähtee seminaariin tms. Hankkikaa jostain itsetunto, niin ei miehen silmien liikkeet aiheuta noin suuria ongelmia.
OLETPA TÄYDELLINEN!!! Miehes on varmaan ikionnellinen. :P
Olen myös raskaana ja mun mies on hulluna muhun! Lällällää
Sama täällä!! Paitsi että en ole raskaana, mutta mieheni on silt hulluna minuun.
Se ei siis koskaan katso pornoa ja kunnioittaa sun "herkkyyttäs"? Ja se jättää sen pornon väliin tietysti omasta halustaan eikä sun skitsoilus takia, ja ilmoittaa kannastaan myös miesporukassa, jos porno nousee keskustelussa esiin? Onnea teille.
Omani kuluttaa onneks pornoa ja runkkailee itsekseen tekemättä siitä numeroa, niin ettei mun tarvii välittää vaikka halut on alkuraskauden pahoinvoinnin takia hiipuneetkin. Samoin seurusteluaikana saatoin huoletta olla toisella paikkakunnalla töissä, kun tiesin miehelläni olevan kaksi tervettä kättä, joilla pitää itsensä tyytyväisenä. Ja onhan sooloseksi kivaa mustakin, vaikka se parisuhteessa tuppaa vähenemään.
Pornoakin voi katsella yhdessä, ainakin niitä isolla rahalla tehtyjä jenkkifilmejä, joissa on valoihin ja maskeeraukseen panostettu kunnolla, suosikkejani on Dream Quest ja Satyr. Kumpikaan ei oo mitään erotiikka pehmoilua, vaan konstailematonta pornoa, jolla on vain ja ainoastaan yks tarkoitus, kiihottaa seksuaalisesti.
Vedä kaikessa rauhassa herne nenääs pornosta ja sen katsomisesta, tai mikä sua sitten niin paljon vituttikaan mun ekassa viestissäni. Porno ei maailmasta sun kiukuttelullas häviä. Sitä on ollut jossain muodossa olemassa aina, koska ihmisistä on mukava katsella kun muut ihmiset lisääntyy. Se saattaa esineellistää naista, mutta sehän on suurimmaksi osaksi miehille tehtyä fantasiaa ja fantasioissa ei tarvii ottaa toisia ihmisiä huomioon. Ja porno on muuten maailman ainoa ala, jossa naiset tienaa isompia esiintymispalkkioita kuin miehet.
muttei addiktoitua. jos porno on vain pikku lisämauste, se ei haittaa, mutta jos siitä on riippuvainen, se on pahaksi.
okei, pornoelokuvien naiset on paremman näköisiä kuin minä, mutta minä voin olla yhtä uskalias...
Meillä se on niin et kun en ole lähettyvillä, niin mieheni lueskelee näitä suomi24 seksinovelleja.olevinaan salaa...
mut ei se mua haittaa.