Eli: 16-vuotta täyttäneen saa siis raiskata? Kun käyttää vain lievää väkivaltaa. Lieventävinä seikkoina jutussa on, että uhri oli jo L Ä H E S 16-vuotias ja poliisi (!!!!!!) eli raiskaaja oli käyttänyt vain lievää väkivaltaa.
Olisin suositellut aborttia ko. poliisin äidille.
Olisin suositellut aborttia ko. poliisin äidille.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itäsuomessa on kyllä melkoisen erikoista porukkaa niiden hovioikeudessa. Nehän on olleet lööpeissä ennenkin noiden ihmetuomioidensa lieventämisien kanssa.
Muttta lapsen vetäminen kädestä on pahoinpitely.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/lapsen-raahaaminen-kadesta-oli-pahoinpitelya/147722
Siis 15-vuotias on lapsi, ja tyyppi oli poliisi, ja ei edes linnaa saanut tuosta! Voi hyvänen aika.
lapsi ja raiskaus, vaikka vanhemmastakin tytöstä/naisesta kyse aina tuomittava ja rangaistava teko.
Oikeusjärjestelmä ei ole oikeudenmukainen ja riippuu päätöksestä, ketkä/kuka syytettyjen penkillä ovat ... valitettavasti.
Raiskaus nyt ei ole niin kauhea teko kuin femupellet toitottaa. Jokainen nainen tietää viimeistään täysi-ikäisenä, ettei ole mikään ongelma antaa pimppaa, vaikkei nyt hirveesti haluttaisikaan. Ja joskus halun herääminen vaatii vähän riuskempia otteita ;)
Lapsen raiskaus ei ole kovin paha juttu?
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/nettiherjaaja-seppo-lehdolle-kaksi-vuotta-ja-nelja-kuukautta-vankeutta/147750
Toisen herjaaminen saattaa pilata herjatun maineen ja aiheuttaa esim. uran tuhoutumisen tai haitata/estää sen kehittymisen. Seksi sen sijaan tuntuu usein todella hyvältä. So?
että julkaisi sivuillaan ja blogeissaan herjaavia rasistisia juttuja ja kuvia, yllytti törkeisiin rikoksiin. Julkaisi tekaistuja homopornokuvia Matti Vanhasesta ja tekaistuja alastonkuvia, sekä herjaavia asioita Tarja Halosesta.
Lehto myös teki videoita, joissa hirtti tummaihoisen nuken ja on vuosikausia pommittanut poliitikkoja ja muita julkisuuden henkilöitä herjaavilla viesteillään.
Eipä se silti rikoksena ole mielestäni vakavampi, kuin lapsen raiskaus.
Voi Eveliinu, mitä Sinä täällä oikein puhut ! Lienetkö joku mies sittenkin nimimerkin takana. Oikeastaan on kauhempaa sittenkin, jos oletkin nainen. Raiskaus on aina nöyryyttävää, säälittävää, surullista ja vastenmielistä ja aivan oksettava ja kuvottava asia. Jos vastentahtoisesti kuitenkin annat riemurasiaasi ilmeisesti jollekin tosi ääliölle, niin se ei todellakaan ole vielä mikään raiskaus, koska itse annat etkä pyristele pois. Omat juttunsa on tietenkin pariskunnan omat, ilmeisesti joillakin jotkut omalaatuiset riuskat leikit. Ei raiskausasioissa mitkään silmäniskuhymiöt ole sopivia käyttää. Raiskaus ei ole vitsi. Hyi Sinua onnetonta ! Raiskaus on aina vastenmielinen ja ahdistava kokemus. Ja sen pitäisi olla sitä myös itse raiskaajalle. Miten ihminen erottuu eniten eläimestä; ihmisellä pitäisi olla tunne-elämä rikkaampaa kuin eläimellä...Mietipäs tätä.
Jos olet läski akka niin aloita juoksulenkit sekä lopeta vinkuminen!
Minä en tuoolaista nussisi vaikka maksettaisiin!