Kieltämättä

kelvata vain yhdeksi panoksi ihmiselle joka itselle kelpaisi moneen muuhunkin.
15149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

jos pääsisit muuten lähellä, henkisesti ja fyysisesti, muttet panoksi asti?

Äänestä
  • onnelliseksi.

    Äänestä

  • siitä hyvin kirjoitti:

    onnelliseksi.

    nainen.. Niin minäkin..

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    nainen.. Niin minäkin..

    nainen. Miksi luulit niin?

    Äänestä

  • en ole kirjoitti:

    nainen. Miksi luulit niin?

    riitä ystävyys. Pano voittaa ystävyyden, jos niistä kahdesta on pakko valita. Vai? Oletko ap.?

    Äänestä

Mulla on kans tosta kokemusta ja se ei ole kauheen hauskaa.. :(


Mutta kyllä sitten, jälkikäteen, alkaa jo aurinko hymyilemään ja nostelemaan hattua sulle, että sä oot kuitenkin pääsemässä siitä tyypistä ylitse. Ei aina ihmisten tunteet ja tavoitteet kohtaa ja siitäkin pitää ottaa aina kovilla panoksilla selvää, että tuleeko olemaan niin vai ei, ihanne tapauksessa tieteenkään ei :) Eli ei mitään tekopirteyksiä kehiin vaan jos surettaa niin itke hyvä ihminen, älä tukahduta tunteitas sillä ne ohjaa meitä enemmän kuin me halutaan myöntää. Sitten kun on itkut itketty, sun on helppo hymyillä :)

Äänestä
  • viidettä vuotta menty eikä helpota yhtään tai en tiedä helpottaako jatkossa kun otin ihmiseen yhteyttä ja kuten arvata saattaa ei tietenkään edes vastaa. Voi olla että nyt pääsen lopulta ihmisestä yli kun olen kokeillut todellisuudessa mitä tapahtuu.

    Äänestä

  • kyllä jo kirjoitti:

    viidettä vuotta menty eikä helpota yhtään tai en tiedä helpottaako jatkossa kun otin ihmiseen yhteyttä ja kuten arvata saattaa ei tietenkään edes vastaa. Voi olla että nyt pääsen lopulta ihmisestä yli kun olen kokeillut todellisuudessa mitä tapahtuu.

    Just noissa jutuissa, kun tuppaa tavallaan roikkumaan jossakussa se konkreettinen pettymys, eli kylmä ja hiljainen torjunta, pitää kokea että pystyis päästämään irti. Mulla ainakin se on ollut välttämätöntä että se katkaisis lopuiltakin piilotoiveilta siivet ja kyllä se satuttaa.. Niin hitosti satuttaa huomata oma "typeryys ja sokeus" sekä se kuinka on haaskannut aikaa haahuiluun.. ja kuinka tykkää ja ikävöi jotakuta ilman minkäännäköistä vastakaikua. Mutta tunteet, nekin kuolevat tavallaan ja painuvat muistojen kultaiseen arkkuun! Sitten sen jälkeen aikansa täytyy näppejä nuolla ja pian huomaakin, ettei ajattele enää toista niin usein ja ollaan siinä vaiheessa jo voiton puolella :)

    Äänestä

.

eikös naisille mies ole vain jokin hyödyke jota voi hyödyntää aikansa ja sitten heittää kuin märän rätin

Äänestä

kelpuuttaa seurakseen muita kuin alfauroksia?

Äänestä

"sitä saa mitä tilaa"

ja

"ken leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön"

Äänestä

Sehän paras asia elämässä! (niin laatuseksi siis...)

Äänestä
  • syntyy muusta kuin yhdestä kerrasta.

    Äänestä

.
Mutta kyllä senkin ohi pääsee. Onhan siinä se hyvä puoli että edes siihen kelpasi. kamalaa jos ei olis kelvannut ollenkaan.. tai jotain :)
.

Äänestä

Mutta eihän äijä sitä päälleppäin saa näyttää. Pitää vaan näytellä, että näin sen kuuluikin mennä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syö mieltä kirjoitti:

kelvata vain yhdeksi panoksi ihmiselle joka itselle kelpaisi moneen muuhunkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu