poikaan se on saman ikänen ku minä ja istutaan usein lähekkäin ja näin.. mutte en kuitenkaan tunne sitä ja oon ihastunu siihen korvia myöten mutta en uskalla jutella sille koska aattelen et se pitää mua ihan pellenä tai sillee ja sit aina ku oon sanonu sille jotain nii meen ihan punaseksi ja alkaa nolottaa kauheesti ja tulee sellanen paniikki tai silleen nii mitä mun pitäs tehä et saisin siihen jonku kontaktin :s koulu alkaa melko kohta ja ootan et näen sen taas ja saan taas ihastua ja unelmoida yms. mut siis se tietää et tykkään siitä kun yks ihana päivä joku sai tietää siitä nii juttu levis ja silleen nii nytte kaikki tietää ja mua aivan kauheesti hävettää se asia ja oon tykänny siitä ihan koko viimesyksystä tähän päivään asti ja en oo siltikään sanonu sille ku ehkä yhen pari sanaa :s haluaisin niin kovasti et me voitas olla ees kavereita tai jotain... mun läheiset kaverit ei auta mua yhtään asiassa vaan tyrkyttää mun ihastukselle koko ajan itteensä vaikka niillä kummallaki on poikakaverit ja ne pyörii kokoajn sen ympärillä ja sillee nii mun mielestä mulla ei oo mitään mahiksia siihen mut tykkään siitä niiiiiiiin paljon ja oon sanonu ihan suorat sanat kavereillekki mut ne vaa jatkaa ei auta mitään... ja luulen että ihastus tykkää varmaan mun kavereista 100000000000000000kertaa enemmän ku musta.mut en kuitenkaa halua luovutta :s....... helpotti muuten tunne ku kirjotin tätä.. lukekaa pliis loppuuun ja vastauksia kaipaan miten voin saaha ees kaveri kontaktia!!?!?!? vastailkaa.
oon ihastunu
meidän luokkalaiseen
61188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ootko yläasteikäinen, vai??
Kuulostaa ainakin niin mun omalta yläasteajalta :D
Rohkeesti vaan juttelet sille pojalle! Jos ootte tunneillaki vierekäin nii juttelet jotain ennen ku tunti alkaa, se on kuitenki niin lyhyt aika, et jos sulle tulee vaikee olo nii tunti alkaa ja sit ei voi (tai tarvitse) enää puhua.
Kuuntele mitä poitsu puhuu kavereittensa kanssa, jos ne puhuu jostain tv-sarjasta nii sanot vaikka et ai säkin seuraat sitä tai jos sä et kato samaa ohjelmaa nii kysyt et kannattaisko sitä ohjelmaa kattoo et onko hyvä.
Juttele jotain ihan normaaleja :)
juuu kiiitii!!! oikeesti koitan tota juttua heti sitten ku koulut taas alkaa :)))) tuli tosi hyvä mieli kun kerroit ton ihiihihihihii
Kuuntele jtn hyvii ihastus laului ennenkö meet kouluun nii et varmana hymyilet jo ennenkö näät sen ;P
kun osaat vastata asiallisesti:) , toisinkun erääät! ja kuuntelen varmasti jotain ihania rakkaus lauluja enne kouluun menoa.. :) mutta mitä? :D scorpionsin-sill loving you:ta vai you and i biisiä :D no mut ihan sama jotki ihanaa.. kiiiiiitos! :))
Tää oon taas ihan feikki! Joku viiskymppinen mies jolla ei oo elämää kirjottelee tänne tekeytyen pissikseks ku ei saa iloa enää mistään muusta. Aikuistuisit iso mies!!! Ja mitä tulee tohon sun ongelmaan niin suosittelen kasvattamaan kivekset nii kaikki ratkeaa oikein!
loukkaus :(((( oikeesti oon 14 vuotias tyttö! en mikäään saatnan 50 pappa ja oon oikeesti ihan rakastunu siihen poikaan . vittu tänne tarvi tulla selittää jotain paskaa ku tiiä varmaa rakkaudestakaa pätkänvertaa.!!!