Olen antanut itselleni kertoa, että S-ryhmän autoliikkeet alkaisivat olemaan avoinna kuten myymälätkin. Aukioloajat ainakin arkena 7-20.
Kuulemma automyyjät tekisivät aamu- ja iltavuoroja.
Kun vuoro vaihtuu niin se vaihtuu vaikka olisi asiakas nokan edessä. Kaitsu lähtee himaan ja Pena tulee jatkamaan.
Palkkaus olisi kiinteellä kuukausipalkalla.
En tiä onko tää nyt tuulesta temmattua vai onko todella näin.
Jos teillä tietoa asiasta niin kommentoikaa ihmeessä.
S-ryhmän autoliikkeet
5
2187
Vastaukset
- däpä_
tietoa ei ole ko. tapauksesta, mutta niin kauan kun myyjien palkkaus on kohdallaan = riittävä moisesta hölmöilystä, niin homma on varmaan ok.
Mutta sen verran tiedän vastaavanlaisista kokeiluista että ne eivät ole kestäneet pitkään ja osa myyjistä oli lähtenyt tämän takia ja ne jotka jäivät sanoivat että oli hölmöläisen hommaa... - Tosin niiden
palkkaus on syvältä. Itse en moista hommaa sillä palkalla tekisi.
- vvbb
Näin se aukioloaika ja työvuorot on tälläkin hetkellä jos liike kuuluu Automaa-ketjuun. Sitä en tiedä millainen palkkaus on kun en tunne toimintatapoja.
- kannustus?
Mahtaakohan kiinteä kk-palkka toimia, ei lisää myyntihaluja yhtään.
Tiedän yhden liikkeen jossa oli kiinteä palkka ja ei oikein asiakaspalvelu toiminut, ei edes normiliikkeeseen verrattuna.
Ehkä S-ryhmällä on rahaa tuohon, ainakin täällä vaihtoautojen hinnat on heillä hinnoiteltu minusta yläkanttiin. Kaippa niitä ostaa ihmiset jotka haluavat boonusta? - wwwwws
kun syöksykierre alkaa, niin yritetään epätoivoisena keksiä kaikenlaisia keinoja millä saataisiin jotain tulosta.. ja yleensä idean suuri isä on se joka ei tiedä ko. asiasta hölkäsen pöläystä... täysin kuollut idea!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462444
- 1751681
- 921578
- 691533
- 79904
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6855- 68851
- 57802
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152735