Koska en ole pelimies. Koska en ole tunteeton naistennaurattaja.
Koskaan ei nää perkeleen suhteet kestä kuin 4 kuukautta. Alan oikeasti tästä edes päin vain pelaamaan. Onneksi tämä nainen haluaa edes pysyä elämässäni vaikka muut eivät halunneet.
On tää perseestä, ei voi muuta sanoa. En vaan iske kehenkään silleen, KOSKAAN!
Koskaan ei nää perkeleen suhteet kestä kuin 4 kuukautta. Alan oikeasti tästä edes päin vain pelaamaan. Onneksi tämä nainen haluaa edes pysyä elämässäni vaikka muut eivät halunneet.
On tää perseestä, ei voi muuta sanoa. En vaan iske kehenkään silleen, KOSKAAN!
Vastaukset 14
Vanhimmat
miten?
Ketään niin ei.
vaan tulkitseTTE tilanteita väärin, ette osaa reagoida toistenne tekemisiin ja homma kaatuu siksi?
Olen liian tylsä. Muuten kuulemma ihan hyvä tyyppi. Ei normi kaverit kelpaa ja en siis ole nörtti.
Hanki tylsä nainen. Katotte sitten yhdessä telkkaa iltaisin ja menette nukkumaan. Hyvä siitä tulee.
Ei tunnu missään. Enkä ole edes tuollainen.
Noo mimmoonen sää oot? Voisit miettiä ja tutustua itseesi sekä siihen, mitä sä suhteelta yleensä haluat ja millaisen naisen kanssa. Hakuammunta on huono taktiikka. Ei kannata ottaa ketä vaan, että olisi joku siinä vieressä. Nirsous kannattaa pitkällä tähtäimellä.
Ihan turha haaskata aikaa vääriin ihmisiin. Vaikka kyllähän jokaisesta ihmissuhteesta jotain oppii. Opit varmaan tästä viimeisestäkin jotain eli mikä meni pieleen. Varmaan muukin kuin se, että olet tylsä. Ja millä tavalla sä olet tylsä?
Ja vastuullinen, joka ei nykymarkkinoille kelpaa.
Kyllä kelpaa varmasti. Mutta riippuu minkä tyyliselle naiselle. Ota rauhallinen, vaatimattomamman näköinen, luotettava ja mukava nainen. Ehkä olet lyöttäytynyt yhteen ihan vääränlaisten naisten kanssa?
Koskaan ollutkaan kuin normaalien kanssa. Mut ei onnistu niin ei. Pitää kehittää pelimies taktiikka ja hankkii puhelin täyteen eri naisia ja vikitellä niiden kanssa saamaan aikaan. Se tuntuu toimivan.
Juu sillä taktiikalla sä saat tyhjäpäänaisia panokaveriksi, mutta et mitään parisuhdetta. Pitkäaikaiseen suhteeseen tarvitaan luottamusta, jota ei pelailemalla tavoita. Onko sulla harrastuksia, niistä piireistä usein löytyy samanhenkisiä ihmisiä. Ihan eri aaltopituudella olevien kanssa ei kannata alkaa mitään. Ei se pidemmänpäälle toimi. Yhteiset intressit on tärkeitä. Sit voisit oikeasti miettiä, millasta palautetta olet niiltä naisilta saanut. Tylsä voi olla monella tapaa.
Joku mun vaimoksi edes haluis, hah!
Niin mies ei koskaan saa tietää tarkkaa syytä siihen vaan naiset jättävät miehen miettimään mitä mies teki väärin tai mitä hänestä puuttuu.
Miksei miehet koskaan opi mitään?
Koska heille ei anneta oikeasti tilaisuuksia kohdata virheitään, jos sellaisia nyt on yleensäkään ollut. Tämä on yksi tapa millä sukupuolinen henkinen väkivalta toteutuu.
Ennemminkin se menee niin, että nainen suhteessa ei pidä jostain menettelytavasta tai miehen toiminnasta. Esimerkkinä ainainen tietokonepelien pelaaminen. Nainen huomauttaa asiasta monta kertaa. Kertoo miehelle, että olisi kiva, jos olisi yhteistäkin aikaa. Jaksaa katsoa miehen ainaista pelaamista pitkänkin aikaa. Sitten tulee stoppi. Nainen ei sano enää mitään, vaan pakkaa kamansa ja lähtee. Siinä mies ihmettelee, mikä sille tuli ja miksi se lähti. Ei siis tajunnut, kun asiasta kerrottiin eikä tehnyt asian eteen mitään. Näin mä sen olen kokenut ja nähnyt vierestä.
Eli mies ei tajua, missä mättää vaikka sanoisi suoraan. Tai sitten ei voi nähdä omassa toiminnassaan mitään väärää. Esimerkkejä on monia. Toisekseen lyhyissä suhteissa ei toista halua loukata, kun huomaakin, ettei se toinen vain ole juuri minulle sopiva. Ei siihen välttämättä ole mitään konkreettista syytä edes. Ei vaan tunnu hyvälle ja sopivalle. Kaikkea ei voi selittää.