huono palvelu kebabbi paikoissa

mikähän siinä on et kun käyn kebabbi paikoissa niin saan niiltä maahanmuuttajilta huonoa palvelua, ihan kuin olisin kussut heidän aamumuroihin.

helvetti olen maksava asiakas joten vois perkeleet edes vähäsen yrittää olla ystävällisiä,eikä vaan mulkoilla vittumoisesti.

saatteko te valkolaiset samanlaista kohtelua noissa paikoissa?????

22

305

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minusta ulkomaalaistaustaisilta ihmisiltä saa lähes poikkeuksettä hyvää palvelua. Kaikista suomalaisista palveluammateissa ei voi valitettavasti sanoa samaa. Mutta Suomihan onkin itsepalveluyhteiskunta.

      • joihin en halua mennä enää,ihan siksi et ne mulkut yrittää tappaa katseella, joku kerta otan vielä yhteen niiden kanssa.


    • Noinniinkuin YLEISTETTYNÄ. Turkkilaiset (Kebab)-paikat on tylyjä tosiaan, mutta jugoslaavit (mitä kaikkia niitä onkaan) on ystävällisiä. Monikaan maahanmuuttaja ei arvosta suomalaisia tipan vertaa. Ja monet mestansa ovat lähinnä rahanpesupaikkoja. Seuraamalla; lyövätkö hinnat koneeseen; tietää aika paljon.

      • asiallisempia koska heitä ulkonäöllisesti muistutan.

        muut maahanmuuttajat tai pakolaiset ovat yleensä olleet minua kohtaan ystävällisiä jopa nämä tummimmat afrikkalaiset, mut just turkkilaiset jostain syystä ei.


      • monte24 kirjoitti:

        asiallisempia koska heitä ulkonäöllisesti muistutan.

        muut maahanmuuttajat tai pakolaiset ovat yleensä olleet minua kohtaan ystävällisiä jopa nämä tummimmat afrikkalaiset, mut just turkkilaiset jostain syystä ei.

        niille. Sä viet niiden naiset tms;] Kato rasisteja on kaikissa. Monessa kansassa vielä enemmän kuin valkolaisissa finjäveleissä.

        Yrittäjähenkisiä maahanmuuttajia ylistetään, vaikka ne vetää helvetisti fyrkkaa tilitysten ohi ja itkee fatassa; että kun ei ansiot riitä elämiseen. Ihmissuhteetkin on monelle pelkkää bisnestä.


    • hiukset

      ja jätä maihinnousukengät ja se pilotti takki kotias ku meet kebabbia syömään,

      • Serpico

        Tulin yksi ilta radalta ja menin naiseni kanssa kebabmestaan iltapalalle. Mulla oli yllä flektarn-maastokuosinen kenttäpusero Saksan lipuilla. Se on kevyt, suojaava pusakka ja siinä on liikkeitä rajoittamaton leikkaus. Jalassa oli farkut joiden lahkeet olivat maihareissa. Selässä kannoin jousta ja jousikamoja. Palvelu oli kuitenkin äärimmäisen, jopa liioitellun kohteliasta.


    • osasi kertoa (työnsä ansiosta) aikalailla karmaisevia tarinoita etnisten raflojen hygieniapuutteista etc. Ja jos niille jostain huomauttaa; leimautuu heti RASISTIKSI. Hui hui..

    • Serpico

      Pääsääntöisesti kuitenkin palvelu on ollut joko hyvin iloista tai sitten välinpitämättömän asiallista. Ainoastaan yksi uudempi Helsingin keskustan palkittu paikka on näyttänyt todella ynseää palvelua. Se EI OLLUT Eerikin pippuri, jossa palvelu on aivan ylimaallisen kohteliasta ja ystävällistä, kaikki huutelevat kiitosta ja moita ja hei-heitä vaikka yrittäisi lähteä huomaamatta :)

      • vänksy

        lähinnä on tullut vierailtua noissa paikoissa,mut ihanhyvää palvelua oon saanut siitä huolimatta.


      • vänksy kirjoitti:

        lähinnä on tullut vierailtua noissa paikoissa,mut ihanhyvää palvelua oon saanut siitä huolimatta.

        huomaa vaikka huonosti kohdeltais


      • vänksy
        monte24 kirjoitti:

        huomaa vaikka huonosti kohdeltais

        hyvin mahdollista.. :DD


    • Lappeenrannassa

      ..kävin tässä mestassa syömässä:


      http://www.baruti.net/


      ja ihan hyvää palvelua sieltä sain ja kebab oli hyvää

      • on tullut käytyä monesti siinä


    • ei murheita, hyvää palvelua ei voi kuin kiittää.

    • ..lähes poikkeuksetta (joskus harvoin kun on käyny), ni erittäin ystävällistä palvelua.
      Yleensä parempaa palvelua kuin suomalaisilta..

      • onnistunut loukkaamaan käytökselläni heitä, en vaan tajua miten.


      • monte24 kirjoitti:

        onnistunut loukkaamaan käytökselläni heitä, en vaan tajua miten.

        ..mennyt sinne kebabbilaan väärässä seurassa?!

        Sellaiset asiat vaikuttaa kyseisissä kulttuureissa...


      • TheOne kirjoitti:

        ..mennyt sinne kebabbilaan väärässä seurassa?!

        Sellaiset asiat vaikuttaa kyseisissä kulttuureissa...

        en ole käynyt kuin yksin.


    • tyyppejä, niin palvelu on sen takia normaalia parempaa.

    • mita mita sina sanoa,eiko pizzassani ole muka makua,sina ei olla taalla pakko
      ruokailla..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      213
      4060
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2563
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2275
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1278
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      883
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      57
      844
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      44
      802
    Aihe