Koetko olevasi vaimomateriaalia? Miksi? Entä tyttöystävämateriaalia? Miksi? Mikä tekee/tekisi sinusta hyvän tyttöystävän? Entä hyvän vaimon?
Palstan naiset?
G
18201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
No enpä todellakaan ole... :D
hyvää vaimo-, enkä tyttöystävämateriaalia. Mä tuun miesten kanssa paremmin toimeen parisuhteiden ulkopuolella.
Tuskinpa naisilla nyt sentäs noin huono itsetunto on?
Riittää tosin, että yhden miehen mielestä olen. Muille olen kernaasti jotain muuta.
Että olet yhdelle vaimomatskua, kaikille muille haluisit olla tyttöystävä?
varmaankin ihan hyvä tyttöystävä, kotivaimoksi mä en ikinä rupeisi, vaikka olenkin melkoinen kodin hengetär. Mä tykkään passata koska se tulee multa ihan selkärangasta osoituksena siitä, että mä tykkään ja haluan pitää toisesta huolta. Sitä se mun rakkaus on, huolehtimista ja tukemista.. Hellyyttä ja tilan antamista. Mä en ikinä voisi kuvitella olevani joku mustasukkainen hirviö joka odottaa miehen kotiinpaluuta kaulin kädessä valmiina kuulustelemaan ja tutkimaan toisen kännykän.. Ja mä pidän mieluummin omana tietonani mun mahdolliset henkilökohtaiset peikot kuin langettaisin ne toisen niskoille draamakohtauksina.. Hui olkoon :D
..voit olla vielä sinkku?
Mitkäs ovat sitten oikeasti niitä sun huonoja puolia?
tuo sun kommenttisi ilahduttaa ^^
En tiedä.. On mulla niitä huonojakin puolia. Olen kärsimätön ja jos mä jotain haluan, mä haluan saada sen heti. Sen takia mä olen huono pitkissä projekteissa jotka vie aikaa sillä mä en osaa keskittyä kuin yhteen asiaan kerrallaan ja senkin mä teen niin määrätietoisesti kuin vaan osaan kunnes loppuu energia.. Ja maltti koska mitään ei tapahdu. Toi varmaan pätee myös mun tunne-elämään, jos mä johonkuhun ihastun tai tutustun uuteen ihmiseen.. Nih. Mä olen pelottava tapaus vaikka mä tarkotan vain hyvää ja säikäytän ihmiset vaan mun luotani vaikkei se ole mun tarkotus vaan se, että mä haluan että toinen tietää miltä musta tuntuu koska se helpottaa taas mun oloa. Mut ymmärretään yksinkertaisesi väärin, niin mä luulen.. xD Mä kyllä hoen koko aika päässäni että aikanaan ja omalla painollaan, mutta jotain pitäis saada tehtyä eli mä pyrin olemaan jatkuvassa liikkeessa ja hitaammat putoo kelkasta.
..aatellu tuota noinnikkaasti..niiko et oonko mie hyvää ainesta..vaa mie oon aatellu jotta jos muhu mies rakastuu nii hää tietäsi mua paremmin oonko passeli tyttöystäväksi taikka vaimoksi..=o)
...hmm..nii emmie vain tiiä mikä musta tekis nii hyvä tyttöystävän tahi vaimon..
..*kauhee vaikiaa arvioida itteesä näi*..
=oI
..hmm emmie varmana kellee muulle kelpaiskaa vaimoksi ko tuolle miehelleni..nii uskosin..jotta mul oli tuuria päätyy tuon miehen matkaa ja vielläpä saaha onni molemminpuolin..=o)
Kokemus kertoo, että en.
Ongelma on juuri tuo ... mikä tekisi sinusta hyvän... miehille kun ei ikinä kelpaa sellaisena kuin on, vaan aina pitäisi olla jotain muuta ja enemmän. Toisenlainen.
Parempi olla siis yksin.
En oo mikään parisuhdetaitaja. Mielelläni kyllä otan paljon siltä toiselta, mut unohdan aina et mun pitäis varmaan jotain antaa takasinkin päin. Eli liian itsekäs oon. Ja oon paljon omissa oloissani viihtyvä haaveilijaluonne, sekä hajamielinen. Ihan hyvin voisin vaikka unohtaa seurustelevani, jos seurustelisin jonkun kanssa. :-D
pystyn sekä antamaan etttä ottamaan, mutta mun on enenevässä määrin vaikea sietää toisen ihmisen huonoja puolia. Ja sit en jaksa katella miestä joka päivä muutenkaan vaan pitää olla omaa elämää ja myös omaa rauhaakin.
.
Koen olevani ihan hyvä molemmissa, kunhan vastassa toisena osapuolena on ihminen jota rakastan ja hän minua.
kaukana vaimomateriaalista (tai hyvästä tyttöystävästä). Silti olen ollut avoliitossa noin 11 vuotta...
Se avoliitto ei olekaan oikein kumpaakaan?
Pitää tietää koko ajan, että ovi on avoin kaikille mahdollisuuksille. Vaikka niitä ei käyttäisikään.
..hyvä materiaali on? Siis sellainen kaikien mielestä hyvä?
Oon sillee omanarvontuntoinen etten yleensä ajattele/arvota itseäni nimenomaan suhteessa mieheen, mutta toki haluan että aviomiestä ei ala missään vaiheessa kaduttaa että meni mua kosimaan.
Olen hyvä vaimo koska rakastan miestäni ja kohtelen häntä hyvin. :) Mä oeln hyvä vaimo juuri tälle kyseiselle miehelle, jollekin muulle varmaan oisin ihan kaamee vaihtoehto. Samoin kun mun mieheni on hyvä juuri mulle.