Punk-perinteet

öh...

Miten on??
kun katsoo Ramoja ja Pistolsseja ja sen jälkeen palaa tähän aikaan, niin herää kysymys missä liima, hakaristit, eläinrääkkäys, kama päissä tehdyt törkeät väkivaltarikokset, mitä ihmeen kasvisvuohutusta, ja lisää pakolaisia... hippejä prkl!

Milloin se tosipunk alkoi, mihin on korrekteinta laittaa alkamisajankohta punkille?

Mitä vittua, punkin Elvis oli Sid, muut vaan teeskentelee, Sid veti!

4

443

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Njaa.. Hakaristit.. eikös punkit oo,jos sen joku voi määritellä,ajatellu et ei rasismia? Aattelen itekki noin,mutta taas mitä pakolaisiin eritoten somaleihin kohdistuvat ajatukset ovat,että ei vittu yhtäkään enää tälle eikä millekkään muullekkaan maalle!!! Ite ovat soppasa ja sotasa kehitelly,ite voivat sen myös hoitaa. Mun kokomukset niistä paskoistanekruista on,et ei IKINÄ asiaa mun silmien eteen!

      • ...

        ja Sid tosiaan veti,mut mitä veti..


      • Joka veti
        ... kirjoitti:

        ja Sid tosiaan veti,mut mitä veti..

        Vaan kamaa. Soittaahan se dorka ei osannut. Ei soita Sex Pistolsien biiseillä. Täysin lahjaton pölvästi. Lukekaa vaikka Rottenin kirjoittama kirja. Se vaan paskansai housuunsa ja kuolasi tajuamatta maailman menosta mitään. Ja hepopäissään tappoi Nancyhuoranistin puukolla.


    • Punkrocker

      Punk oli loistavaa rockmusiikkia. Parhaimmat bändit teki upeita biisejä ja loistavia levyjä. Ramones, Sex Pistols, Clash, Saints, Damned, Heartbreakers, Stranglers jne...
      Ei liima, hakaristit, eläinrääkkäys, kaman veto, väkivaltarikokset olleet mikään punkjuttu. Vai oletko todella ihan täysin urpo ja ääliö. Punkjuttu oli loistava musiikki. Se jää elämään sukupolvelta toiselle.
      Jos Sid on sun esikuva niin ei sulla ole hajuakaan koko punkista. Sid oli vain tyhmä ääliö joka ei edes osannut soittaa. Se oli se punkin idiootti. Sä voisit olla samanlainen paska-aivo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      811
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      716
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      515
      711
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      605
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe