On se jännää. Kun oli harjoittelemassa liki samoja hommia, oli melkein jokaisen mielestä tumpelo joka ei osaa mitään. Nyt kun on palkalla tekemässä töitä, kukaan ei epäile työtaitoani. Eroa työn laadussa, vauhdissa tai missään muussakaan ei ole.
Viestiä saa lainata ja esittää vapaasti kenelle haluaa, mutta kuntouttava työtoimintaa kuntouttaa korkeintaan hulluksi.
Viestiä saa lainata ja esittää vapaasti kenelle haluaa, mutta kuntouttava työtoimintaa kuntouttaa korkeintaan hulluksi.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ole vielä kukaan ehdottanut kuntouttavaa työtoimintaa: kuntoni puolesta päihitän valtaosan virkailemassa olevaista eikä älyäni ole koskaan kyseenalaistettu.
Et ole suojassa ehdotuksllta. Minut yritettiin orjatöihin laitella, vaikka minulla on akateeminen loppututkinto, 30 vuoden työrupeama ja olin ansiosidonnaisella.
Vastaisen varalta:
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/6999729/36802144