on näköjään tällähetkellä muka suositumpi palsta kuin Maailman meno. Kaikkein suosituin palsta siis...
Ei hevillä (motörheadia kiitos) uskois =\
Monte: ootko botti? ?=I
Ei hevillä (motörheadia kiitos) uskois =\
Monte: ootko botti? ?=I
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
oon onnellinen kyyneleet valuu silkasta onnesta.
aatteles voisit olla kuningatar mun palstalla
en voi tietää vastaustasi, haluatko puoli valtakuntaa??? se on kätesi ulottuvilla, sen kuin tartut kiinni.
Muita osapuolia kuin monte?
Vai onko ajatusmaailma:
"Vain se mikä näkyy on olemassa"?
ehkä se kuuluisa suomalainen itsehillintä on pelkkää kakkaa
Me suomalaiset olemme temperamenttista porukkaa. Jos joku hakkaa kadulla, niin varmasti kostamme sen jollekkin toiselle kadunkulkijalle. Tai jotenkin niin.
Jossain paatumuksen alla kiukkuakin on. Koen tässä tilanteessa yksinkertaisesti vääryyden tunnetta ja vedän tuimasti rajaa siihen mihin sen tiedän kuuluvan.
Montea voi kritisoida vain perusinhimillisyydestä ja se oikeastaan ei ole kritiikin paikka alkuunkaan. Sensijaan hyökkäävyys ja palstan tietoinen pilaaminen ja vieläpä niin että se tehdään yhden keskustelijan kustannuksella. Jumalauta, se on väärin.
mua on harvoin sanottu inhimilliseksi :)
tunteettomuudesta olen kyllä saanut kuulla.
Onhan se väärin. Jumalauta.
Monte saa riehua, täyttää palstan paskalla, haukkua ketä tahansa mielin määrin, kirjoittaa täysiä valheita ja tehdä ihan mitä vaan, sillä se on vain "perusinhimillisyyttä." Jos antaa samalla mitalla takaisin, "Jumalauta, se on väärin."
Idiootti.
Olette astuneet rajan yli tässä asiassa. Nyt teidät palautetaan takaisin rajan taakse ja te palaatte sinne kiltisti ja kuuliaisesti jos teissä on järjenhiventäkään.
Ettekö tiedä sitä että jos joku on ongelma - niin tuo ongelma hoitaa itsensä lopulta ulos pelistä. Sensijaan se että toisen ongelma aiheuttaa ihmisissä kaikki järjen ja kohtuuden rajat ylittävän sotatilan on nimenomaan väärin - sillä jos teissä olisi lainkaan ymmärrystä käsittäisitte että sotaa ei voi voittaa taistelemalla ellei vastapuolta voi tuhota. Ja nyt ei voi.
Ymmärrättekö täydellisen järkijättöisyytenne asiassa - ja sen miksi se haitta kaikkien palstalaisten toimintaa nyt - ja muodossa joka on kymmeniä kertoja pahempi kuin mitä monte on aiheuttanut?
Jos haluatte mut vierellenne - olkaa mun arvoisia. Nyt menen sinne mistä musta on oikeasti eniten hyötyä koska te olette linjalla joka vie pimeyteen - ja mähän en ignoranssia harrasta.
"Jos haluatte mut vierellenne - olkaa mun arvoisia."
Hörhö.
Hiiohei.
LESPSOFEMAT
jos olenkin hetero? Ei kai se vähennä rakkauttasi minuun? Voin olla jopa mies, jos se helpottaa oloasi.
niin himokkaasti kirjoittelitte monten kanssa alempana tässä ketjussa.
(i)
Onko toi kirkon uusin logo? KAIKKI POIS hartaushetkeen-tyyliin?
Oon homannut, että hänelläkin on taipumusta poikiin. Ei tosin kovin kehittynytttä tapaa aina ilmaista sitä, vaan tukahdutettu kiinnostus purkautuu toisinaan kiukkuna ja kiusaamisena, ihan kuin lapsilla alakoulussa.
"Voin olla jopa mies, jos se helpottaa oloasi."
Hmmm...
nähtävästi nyt niin rakastunut muhun; että se voi vaikka kuvitella mut mieheksi - jos se tekee sen onnelliseksi. On se niin söde!
montekin kai "kuvittelee".